Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ImageFile has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/nocuje.net/httpdocs/class/main/classImageFile.php on line 8
NOCUJE.NET - Największa porównywarka hoteli i apartamentów - PERSONAL BRANDING – Dlaczego jest ważny dla każdego z nas?
PERSONAL BRANDING – Dlaczego jest ważny dla każdego z nas?

PERSONAL BRANDING – Dlaczego jest ważny dla każdego z nas?

Dodano: 18.05.2017, przez: T.S.

Każdy z nas stawia sobie określone cele w życiu i dąży do ich realizacji. Jeżeli myślisz o założeniu własnej firmy, lub chcesz stać się cenionym pracownikiem – musisz wyrobić sobie własną markę.

 

Personal branding z języka angielskiego oznacza budowanie marki osobistej.

 

Marka osobista jest zbiorem skojarzeń i wrażeń pozostawionych w głowach i sercach ludzi z którymi kiedykolwiek miałeś do czynienia. Każdy z nas posiada własne imię i nazwisko, które samo w sobie stanowi już markę osobistą. To od nas zależy, jaką markę osobistą sobie zbudujemy, gdyż ma to wpływ na naszą reputację, wizerunek i relacje z innymi ludźmi.

 

Dobrej marki osobistej nie buduje się z dnia na dzień. To proces długofalowy, wymagający cierpliwości i skonkretyzowanych celów. Marka osobista ma podkreślić naszą unikalność pośród innych np. chcemy zostać cenionym komentatorem sportowym. Warto też zasięgnąć opinii na swój temat pośród innych ludzi np.: co o nas myślą, co ich w nas drażni – a co w nas lubią, co powinniśmy w sobie zmienić, lub rozwinąć?

 

Budowanie marki osobistej dotyczy każdego - od szeregowego pracownika po prezesa firmy. Przed szczególnie trudnym zadaniem stoją osoby młode, nieposiadające doświadczenia zawodowego. W wielu firmach nowicjusz ma przypiętą łatkę żółtodzioba. To wyklucza go z kręgu pracowników, którym przydziela się odpowiedzialne zadania. Stopniowe udowadnianie, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy, odpowiedzialni, pracowici i kreatywni, potrafimy pracować samodzielnie, jak i w grupie – to wszystko sprawia, że stopniowo zyskujemy na wizerunku.

 

W firmie jednoosobowej prowadzącej np. szkolenia pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, szef buduje zarówno swoją markę osobistą, jak i markę firmy. Musi udowodnić, że to jego szkolenia gwarantują, że pracownik dobrze przyswoi sobie przekazane wiadomości i będzie się do nich stosował i ich przestrzegał.

 

Szkolenia mogą być organizowane zarówno w małych, jak i dużych grupach pracowników. Jeżeli musimy przeprowadzić szkolenie dużego zespołu pracowników, wówczas idealnie do tego nadaje się sala konferencyjna pod warszawą.

 

Prowadzenie szkoleń dużych grup kursantów daje wyobrażenie o tym jak jesteśmy postrzegani i daje możliwość oceny naszej pracy. Jeżeli uczestnicy stwierdzą, że w profesjonalny i przystępny sposób przekazaliśmy im konieczną wiedzę, wówczas zaczną polecać nas innym, co w dalszej perspektywie wpłynie korzystnie na rozwój naszego biznesu – więcej zleceń pozwoli na zatrudnienie dodatkowych pracowników i zyskaniu lepszej pozycji rynkowej.

 

Personal branding, to pojęcie szersze, niż nam się wydaje. O swój wizerunek zabiegamy przez cale życie i tylko od nas zależy, czy będzie to obraz pozytywny czy negatywny. Im szybciej zaczniemy zarządzać własną marką, tym mamy większe szanse na odniesienie sukcesu w życiu.

 

Komentarze