Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ImageFile has a deprecated constructor in /var/www/vhosts/nocuje.net/httpdocs/class/main/classImageFile.php on line 8
NOCUJE.NET - Największa porównywarka hoteli i apartamentów - Pomysły na oryginalnego sylwestra nad morzem
Pomysły na oryginalnego sylwestra nad morzem

Pomysły na oryginalnego sylwestra nad morzem

Dodano: 26.09.2018, przez: T.S.

Sylwester obchodzi się raz do roku, co oznacza, że musi być on zapamiętany na tyle długo, aby wspomnienia o tej zabawie żyły do kolejnego sylwestra. W paczce znajomych czy wśród członków rodziny każdy chciałby w ten dzień co innego – co zazwyczaj kończy się noworoczną klapą. Może więc warto wszystkich skrzyknąć i przestawić argumenty, dlaczego to sylwester nad morzem jest najlepszy, aby go zrealizować.

Do najbardziej efektownych i oryginalnych pomysłów na sylwester nad morzem zalicza się rejs statkiem po Bałtyku. Noworoczny toast, gdy w tle gra pokładowa orkiestra, a za oknem statku widać surowe, ciemne wody Morza Bałtyckiego – brzmi jak sylwester prawie idealny, ponieważ na takiej imprezie nie obejdzie się bez naszych najbliższych. Ciekawą opcją do rozważenia byłby rejs kilkudniowy, który oprócz gwarancji udanego sylwestra, oferowałby walory krajoznawcze, jak np. rejs na duńską wyspę Bornholm, czy do trzech portów państw bałtyckich – do Kłajpedy (Litwa), do Rygi (Łotwa), do Tallina (Estonia). Taki sposób na spędzenie sylwestra pozwoli spojrzeć na Morze Bałtyckie od innej, bardziej oryginalnej strony, niż zza parawanu na plaży.

Na przełomie grudnia i stycznia kąpiel w morzu jest ryzykowna nawet dla morsów. Co jednak, jeśli my i nasze dzieci uwielbiają zabawę w wodzie, a w dodatku mamy ochotę na wodne szaleństwa na sylwestra? Nic prostszego, jak zarezerwować nocleg w jednej z nadmorskich miejscowości, gdzie znajduje się aquapark. Te najbardziej imponujące znajdują się oczywiście w największych miastach, takich jak Trójmiasto, Słupsk, Darłówek, Koszalin, Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Świnoujście. Jeśli wolimy bardziej kameralną atmosferę, to za aquaparkiem można się rozejrzeć także w mniej popularnych miejscowościach, np. w Pogorzelicy, czy we wsi Łazy, gdzie strefa wodna znajduje się wewnątrz hotelu, w którym nocujemy. Taki pomysł na sylwester nad morzem zapewni wszystkim jego uczestnikom mnóstwo frajdy i radochy.

Ludzie szczególnie lubią się chwalić, co robili na sylwestra, jeśli odbywało się to za granicą. Sylwester nad morzem jest możliwy do zorganizowania w ten sposób, aby odbywał się za granicą, ale bardzo blisko Polski. Mianowicie za cel sylwestrowej eskapady należy wybrać Świnoujście, miasto położone na wyspie Uznam, graniczące z Niemcami. Na fetowanie nowego roku można przejechać się do znajdującego się tuż za granicą miasta Usedom, trochę dalej jest Anklam, Karlsburg, Greifswald. Słysząc hasło „sylwester nad morzem za granicą”, nasi znajomi zgodzą się na taki pomysł bez zawahania.

Ciekawą lokalizacją, gdzie można spędzić oryginalnego sylwestra, jest miejscowość Krynica Morska. Spośród wszystkich nadmorskich miasteczek, to właśnie Krynica jest wysunięta najbardziej na wschód, najbliżej granicy z Rosją. Położenie może więc powodować u niektórych szybsze bicie serca. Poza tym miejscowość leży na niewielkim pasku lądu, z jednej strony oblewanym przez wody Bałtyku, z drugiej strony przez wody Zalewu Wiślanego. Noworoczne fotografie w takich krajobrazach wyjdą niepowtarzalnie!

 

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma
Komentarze