• Post category:Artykuły

W ostatnim czasie w telewizji oraz Internecie często można spotkać pomysły aktywny weekend. Jednym z takich pomysłów jest survival. Postaramy się przybliżyć, czym jest i na czym on polega.

Co to jest Survival

Survival w języku angielskim oznacza szkołę przetrwania i jest to aktywność polegająca na przetrwaniu w trudnych warunkach.

Rodzaje survivalu

– Survival leśny – najpopularniejszy ze wszystkich. Jego założenia to życie na łonie natury. Do przetrwania konieczna będzie choćby minimalna wiedza dotycząca orientacji w terenie, umiejętność odnalezienia lub zbudowania bezpiecznego noclegu oraz rozpalania ognia bez użycia zapałek czy zapalniczki. Przed wyjazdem na tego typu wyprawę warto odwiedzić sklep taktyczny w celu zakupienia dobrego noża, krzesiwa oraz kompasu.

– Survival militarny – to ulubiona rozrywka przede wszystkim byłych wojskowych, a także fanów broni, taktyki i innych wojskowych tematów. Zazwyczaj podczas kilkudniowego obozu uczestnik przechodzi szkolenie, dotyczące przetrwania na trudnym terenie, dowiadując się również, czym jest „zielona taktyka” czy sztuka kamuflażu. W tym wypadku potrzebny będzie specjalny sprzęt, który oferuje sklep taktyczny, np. narzędzia do wspinaczki, odzież militarna czy broń.

– Survival miejski – z pozoru najprostszy obóz przetrwania. Co jednak gdy znajdziesz się daleko od domu, w obcym mieście, nie znając języka, bez Internetu oraz posiadając jedynie rozładowany telefon? Nadal będzie tak prosto? Nadal przetrwanie w mieście brzmi śmiesznie? Ten rodzaj obozu pozwoli Ci nauczyć się radzenia sobie w podobnej sytuacji.

Survival dla młodzieży

Obozy przetrwania dla młodzieży to bardzo często idealny sposób na ciekawe wakacje dla naszego dziecka, pod warunkiem, że wyraziło ono zgodę na taką formę „odpoczynku”. Organizatorzy często wybierają miejsca oddalone od miast, w których panują trudne warunki do przetrwania, często są to np. ogromne lasy, góry czy okolice wielkich jezior. Survival nauczy młodą osobę nie tylko przetrwania w trudnych warunkach, ale i odpowiedzialności za drugą osobę oraz pracy w grupie. Przed wyjazdem naszego dziecka na taki obóz warto dopytać organizatorów o listę niezbędnych rzeczy, które dziecko powinno mieć ze sobą. Wszystkie rzeczy z listy powinniśmy znaleźć w sklepie taktycznym.

Sporty ekstremalne, do których należy bez wątpienia survival, cieszą się w ostatnim czasie niezwykle wielką popularnością. Korzystają z nich nie tylko dorośli, ale sztuki przetrwania w trudnych warunkach chcą spróbować również nastolatkowie. Niewątpliwie jest to sposób na spędzenie weekendu czy tygodniowego urlopu na łonie

Dodaj komentarz