• Post category:Pozostałe

Zbliża się sezon wakacji i urlopów, większość z nas zapewne już snuje plany o tym, jak go spędzi – nad morzem, w górach czy na działce. Jednak, dla klasycznych form wypoczynku i wyjazdów istnieje wiele ciekawych alternatyw – na przykład spędzenie wolnego czasu we własnym domku letniskowym. Wiele osób od razu rezygnuje z takiego rozwiązania, zniechęcając się kosztami budowy własnego lokum, jak się jednak okazuje, można go postawić szybko, tanio i wygodnie, a to wszystko za pomocą… Kontenerów mobilnych. Jak zbudować własny domek letniskowy? Jakie są zalety domu z kontenera sanitarnego? Gdzie można kupić najlepszy kontener?

Czym tak właściwie są kontenery?

Kontenery są stosunkowo dużymi skrzyniami, które wyróżniają się wysoką trwałością i odpornością, ze względu na swoje przeznaczenie – służą do przewożenia dowolnego ładunku bez konieczności przeładowania. Na rynku można również spotkać nowocześniejsze rodzaje kontenerów o różnym zastosowaniu, można spotkać kontenery termiczne, uniwersalne, składane czy sanitarne – można więc dopasować kontener idealnie do swoich potrzeb i oczekiwań. Obecnie kontenery są coraz chętniej wybierane jako domki letniskowe, ze względu na łatwą możliwość przerobienia ich oraz stosunkowo niewielkie koszty. 

Jak w kilku prostych krokach stworzyć własny domek letniskowy z kontenera?

Do stworzenia własnego domku letniskowego najlepiej sprawdzają się kontenery biurowe lub kontenery izolowane (choć izolację można wykonać samemu, należy się liczyć z tym, że jest to pracochłonne) tudzież kontenery sanitarne, które służą, jako dodatkowy moduł do większego kontenera biurowego. Domek letniskowy z kontenera można zbudować na dwa sposoby.

  • Domek można wykonać całkowicie samodzielnie, niskobudżetowo – w takim przypadku wystarczy zdecydować się na zwykły kontener transportowy – nowy lub używany – którego koszt zwykle waha się w granicach 10 tysięcy złotych, trzeba wtedy jednak samodzielnie wykończyć całość, a wstawienie okien oraz uzyskanie dostępu do bieżącej wody może być trudne.
  • Innym sposobem jest wykorzystanie dostępnych na rynku rozwiązań. Najwygodniejsze są kontenery mobilne, ponieważ posiadają wszelkie udogodnienia, które umożliwiają swobodne zamieszkanie w nich. Najczęściej są to konstrukcje izolowane oraz odpowiednio ocieplone, niektóre modele posiadają również ogrzewanie, ponadto w kontenerach biurowych są drzwi oraz okna. Istnieje też możliwość rozszerzenia ich o kontenery sanitarne, które doskonale sprawdzają się w roli łazienki oraz zapewniają dostęp do bieżącej wody (nie ma więc potrzeby stosowania chemii).

Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Przed zdecydowaniem się na stworzenie domku letniskowego z kontenerów, warto poznać jego wady i zalety. Najważniejszą zaletą kontenerów mobilnych jest możliwość zarówno szybkiego montażu, jak i demontażu konstrukcji, a także opcja wygodnego przenoszenia, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Ponadto kontenery można dowolnie powiększać zestawiając ze sobą kolejne moduły – możesz więc wybrać, ile pomieszczeń będzie w Twoim domku letniskowym. Co więcej, na rynku istnieje wiele rozwiązań, jeśli chodzi o kontenery – można je wynajmować lub kupić na własność, jednocześnie wybierając najlepszy model oraz modyfikując jego układ i funkcje dodatkowe (na przykład ilość umywalek). Można by w zasadzie powiedzieć, że kontenery mobilne nie mają wad, niestety jednak pojawiają się kwestie braku odpowiednich regulacji prawnych – jako że kontenery nie posiadają fundamentów, nie są traktowane, jak budynki mieszkalne – niekiedy dłużej zajmuje podpięcie sieci energetycznej.

Gdzie najlepiej kupić kontenery?

Istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić kontenery – w Internecie można znaleźć zarówno aukcje dotyczące używanych kontenerów, jak i bogate oferty prosto od producenta. Jednym z chętniej wybieranych na rynku producentów jest https://gcon.pl, który oferuje różnego rodzaju kontenery mobilne. Warto pamiętać, że najlepszą firmę wyróżnia przede wszystkim szybka i rzetelna realizacja zlecenia oraz dowolność aranżacji – dzięki temu możesz samodzielnie zaprojektować swój przyszły domek letniskowy, dopasowując go do indywidualnych potrzeb. Niektórzy producenci oferują również transport i montaż kontenerów, dzięki czemu nie musisz się niczym martwić.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.