Z reguły, gdy ktoś planuje wycieczkę do obcego miasta, z odpowiednim wyprzedzeniem rezerwuje miejsce noclegowego w obiekcie, który spełnia jego oczekiwania. Jednak co mają zrobić turyści, który lubią spontaniczne wyprawy i chcą znaleźć wygodne lokum? Lub osoby, które po prostu są zmuszone szukać noclegu. Nie każdy zadowoli się byle czym. A przecież jest w obcym mieście. Powoli zapada zmrok. Budynki zlewają się ze sobą i chociaż na ulicach świecą się latarnie, tak naprawdę nie są żadnym drogowskazem. Można się wtedy błąkać albo użyć aplikacji, by znaleźć komfortowe miejsce.

Ale wyobraźmy sobie, że jednym z zadań hoteli jest pomoc zbłąkanym wędrowcom. Pomoc w tym, aby pośród ciemności nocnego miasta znaleźli ten jeden, wyraźny punkt, piękny, rozświetlony napis, który uraduje ich serce, wskazuje drogę do hotelu i prowadzi ich pośród niepewności, a nawet lęku.

Nowoczesne, neonowe oświetlenie

Oczywiście, sytuacja raczej rzadko jest tak dramatyczna, by ktoś z drżeniem serca przemierzał miejskie ulice. Jednak dla kogoś, kto nie zna miasta i jest w nim po raz pierwszy, spacer, a raczej poszukiwanie miejsca noclegowego już po zmroku nie jest czymś, co sprawia przyjemność. A tak naprawdę potrafi nawet zirytować. Bo w jaki sposób biedny, zbłąkany turysta miałby wiedzieć, że w danym miejscu znajduje się doskonałe, eleganckie, o wysokim standardzie miejsce noclegowe, jeśli nie posiada ono odpowiedniego oznakowania. A jakie to odpowiednie oznakowanie? Przede wszystkim takie, które jest dobrze widoczne nawet po zmroku.

Dlatego doskonale sprawdza się świecące oznakowanie. Reklama tego typu spełnia kilka funkcji. Pierwszą z nich jest oczywiście informacyjna. I nie dotyczy wyłącznie obiektów noclegowych. Tak naprawdę z powodzeniem może być wykorzystana przy okazji lokali usługowych. Często zdarza się, że poszczególne firmy mają swoje siedziby ukryte pomiędzy budynkami, a nawigacja nie zawsze potrafi w precyzyjny sposób poprowadzić klienta do miejsca docelowego. Dlatego niezbędny staje się element, który w jasny, klarowny sposób wskaże miejsce, do którego klient powinien się udać.

Drugą funkcją, którą pełnią napisy tego typu, to funkcja estetyczna. Świetlne panele z ozdobami to świetny element dekoracyjny, który stanowi doskonałe uzupełnienie fasady lokalu usługowego. Podkreśla jego charakter, a jednocześnie podnosi sam prestiż miejsca. W końcu jakie można mieć wrażenie, jeśli dana firma nie posiada żadnego oznaczenia i wydaje się, że niemal specjalnie ukrywa się pomiędzy szeregiem drzwi i budynków?

Reklamy świetlne są rozwiązaniem bardzo wszechstronnym i funkcjonalnym. Nie muszą znajdować się tylko i wyłącznie na zewnątrz budynku. To element, który komponuje się także wewnątrz lokali. I nie ma tutaj zasady, co do charakteru prowadzonej działalności.

Świetlne znaki neonowe to również doskonała forma reklamy. Skierowana jest przede wszystkim do osób, które mogą sobie nie zdawać sprawy z tego, że konkretna firma ma swoją siedzibę w danym miejscu. Dzięki zastosowaniu oświetlenia, poszczególny budynek wyróżnia się na tle innych, przyciąga wzrok, a nawet intryguje.

Eleganckie wnętrza lokali usługowych dzięki panelom świetlnym

Tak naprawdę panele świetlne sprawdzą się przy okazji zakładów takich, jak fryzjerski, salonów kosmetycznych, placówek medycznych, czy sklepów. Mogą być wykonane w formie logo lub napisu z nazwą firmy. To elegancki, nowoczesny sposób na urozmaicenie wnętrza.

Zastosowanie napisu neonowego z innymi elementami dekoracyjnymi, podnosi prestiż danego miejsca. Co więcej sprawia, że dany lokal nabiera charakterystycznego, indywidualnego wyglądu. Ozdoby, które związane są z daną firmą i zostają umieszczone wewnątrz lokalu świadczą także, że firma ma stabilną pozycję na rynku, jak również planuje bądź prowadzi swoją działalność w danym miejscu od dłuższego czasu. Dlaczego? Właśnie dlatego, że wnętrze zostało urządzone w ten sposób, by być jak najbardziej związane z danym przedsiębiorstwem i marką. Nikt przecież nie sili się na piękne dekoracje wnętrza, jeśli za niedługo planuje zwijać manatki lub nie ma pewności, że biznes wypali.

Dodaj komentarz

Close Menu