• Post category:Artykuły

Dla osób kochających sporty zimowe, szczególnie narty, nie ma chyba sezonu, w którym nie chciałaby one wyjechać w miejsce, gdzie będzie można oddać się białemu szaleństwu. W Polsce nie zawsze są do tego odpowiednie warunki. Na szczęście istnieje miejsce, w którym szusowanie po stokach jest zawsze prawdziwą przyjemnością. Są to oczywiście Alpy.

Gdzie wyjechać na narty?

Zima niektórym kojarzy się z chłodnymi dniami i oczekiwaniem na wiosnę. Dla wielu jest to zaś ulubiony czas, w którym przez kilka miesięcy ma się szansę na uprawianie sportów zimowych. Wielu narciarzy zgodnie przyznaje, że najlepszym doświadczeniem stać się mogą narty w Alpach, gdzie panują doskonałe warunki. Do dyspozycji są tam trasy nie kilkunasto-, ale kilkuset kilometrowe, z gwarancją wspaniałego śniegu. Wielką zaletą, szczególnie francuskich i szwajcarskich Alp są bardzo duże i świetnie przygotowane snowparki, w których można się naprawdę wiele nauczyć. Jeżdżąc na nartach w Alpach można być pewnym nie tylko świetnie wyposażonych ośrodków, dobrze przygotowanych tras, ale także pięknych widoków, jakie zapewniają alpejskie masywy.

Które alpejskie resorty warte są odwiedzenia?

Tak naprawdę jest ich wiele. Jednak przytaczając kilka, będą to:

– Francja: Risoul. Leży w północno-wschodniej części kraju, w Alpach Wysokich. Do dyspozycji jest tutaj około 180 km świetnie przygotowanych tras, a najwyżej położone stoki znajdują się na wysokości 1850 metrów n.p.m. W Risoul znajduje się tez bardzo duży snowpark. Wygodne jest to, że wieczory można spędzać w klimatycznych restauracjach lub pubach.

– Francja: Tignes. Ośrodek tworzony przez pięć miasteczek turystycznych. Znaleźć można tam dwa snowparki oraz 150 km tras narciarskich z dużym zróżnicowaniem ich poziomu trudności (w tym bardzo dobre trasy dla osób początkujących). W Tignes występuje najdłuższy sezon ze wszystkich francuskich kurortów.

– Szwajcaria: Verbier. To region składający się z czterech sektorów, gdzie trasy narciarskie mają łącznie 412 km. Tym, co przyciągać może wielu narciarzy jest to, że występuje tam aż 2500 metrów przewyższenia: obszar narciarski Verbier znajduje się bowiem na wysokości od 821 m (miejscowość Le Chable) aż do 3328 m n.p.m. (Mont Fort).

Artykuł powstał we współpracy z https://silesiatravel.pl/wyjazdy-na-narty/

Dodaj komentarz