Kraków jest marką samą w sobie i doskonałą reklamą Polski za granicą. Stąd też stałe zainteresowanie turystów odkrywaniem tego miasta, weekendowymi wypadami czy też dłuższymi urlopami albo szkolnymi wycieczkami. Kraków dla każdego ma odpowiednią atrakcję, a tymi najbardziej przyciągającymi są oczywiście zabytki.

Zwiedzać i zwiedzać

Żadne inne miasto w Polsce nie odnotowuje tak dużego ruchu turystycznego jak Kraków. To prawdziwa mekka dla pragnących wrażeń zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Turyści uwielbiają Kraków, zabytki, klimat artystycznych i kulturalnych piwniczek oraz muzeów, dzielnic i cmentarzy. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz na weekend, czy na urlop, Kraków ci bardzo dużo do zaproponowania. Co ważne, za każdym razem, gdy tu będziesz, odkryjesz nowe wyjątkowe miejsca.

Kraków to miasto z historią. Zarówno legenda o powstaniu grodu, jak i jego królewskie dzieje sprawiają, że na każdym kroku spotykamy się z zabytkami, które są świadectwem dawnej świetności oraz niełatwych losów Polski na przestrzeni wieków. Poza tym to właśnie tutaj kwitło życie kulturalne, a kultowe miejsca do dziś przyciągają spragnionych wartościowej sztuki niezależnie od tego, czy są to koncerty, wystawy czy spektakle. Dlatego właśnie stolica Małopolski to idealne miejsce zarówno na poszukiwanie śladów historii, jak i poczucie magicznej atmosfery i odpoczynek od pośpiechu dnia codziennego.

Klimatyczne miejsca

Kraków korzysta ze swojego położenia w bliskości gór oraz doskonałej infrastruktury drogowej. Poza tym do stolicy Małopolski bez problemu dojedziemy pociągiem lub przylecimy samolotem. Ta dostępność oraz rozbudowana oferta noclegowa i restauracyjna sprawia, że niemalże cały rok Kraków tętni życiem. Najważniejsze atrakcje znajdują się w obrębie Starego Miasta i Kazimierza, a punktami obowiązkowymi są Wawel czy Barbakan. Najpopularniejszym szlakiem jest oczywiście Trasa Królewska od kościoła św. Floriana przy placu Matejki przez Rynek z ważnymi dla Krakowa kawiarniami, galeriami i zabytkami oraz Sukiennicami, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza aż do Wzgórza Wawelskiego. Warto skorzystać z oferty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Międzynarodowego Centrum Kultury oraz szeregu kościołów, synagog i kamieniczek. Punktem obowiązkowym jest Zamek Królewski, który jest cennym zabytkiem renesansowym oraz miejscem, w którym można zwiedzić interesujące wystawy, katedrę czy też zobaczyć ogromny dzwon Zygmunta. Zarówno dzieci, jak i dorosłych przyciąga postać legendarnego Smoka Wawelskiego.

Dodaj komentarz