Dlaczego Polacy chętnie spędzają swoje urlopy w Międzyzdrojach?

Udany urlop w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jedna z ulubionych destynacji turystów podczas wakacyjnego urlopu. To popularny kurort usytuowany w północno – zachodnim rejonie Polski, który przyciąga gwiazdy, celebrytów, pary oraz rodziny z dziećmi. Liczne atrakcje bowiem pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie. Co roku obok wielu turystów z Polski, przyjeżdżają tu także obywatele Niemiec, ceniący sobie nasze wybrzeże. Plaża w Międzyzdrojach uznawana jest przez wielu najpiękniejszą z nadbałtyckich plaż. Czysty drobny piasek i widok na malownicze klify sprawiają, że wypoczynek staje się niesamowicie relaksujący, zaś wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych dają wiele możliwości tym, którzy spragnieni są aktywności.

Bogata baza noclegowa również zapewnia turystom różnorodne możliwości. Obok licznych hoteli oraz pensjonatów, dużą popularnością cieszą się prywatne apartamenty Międzyzdroje.

Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

Miejsce to przyciąga przede wszystkim miłośników morskiej wody. Szum morza, wspaniałe, kojące widoki, odgłosy mew, to doskonała recepta na to, by naładować swoje baterie podczas wakacji, czy nawet weekendowego wypadu. Międzyzdroje przygotowały jednak wiele ciekawych miejsc, które pozwolą urozmaicić turystom czas spędzony na plaży, a także zorganizować dni, w które pogoda nie dopisała.

Wśród godnych polecenia punktów są:

  • Molo w Międzyzdrojach – jedno z najdłuższych w Europie (395 metrów), a przy tym bezpłatne. Spacer w otoczeniu żywiołowej wody, która rozciąga się przed, pod i po Twoich bokach, daje niesamowite wrażenia.
  • Promenada Gwiazd – znajdziesz tu ponad 100 odciśniętych w chodniku dłoni znanych gwiazd kina i teatru, aktorów, reżyserów, scenarzystów itp. Do tego pomniki, rzeźby i pamiątkowe tabliczki, przy których warto się zatrzymać.
  • Bałtycki Park Miniatur – fantastyczne miejsce, w którym dowiesz się więcej o wszystkich wybrzeżach Morza Bałtyckiego. Znajdziesz tu także miniatury zabytkowych budowli, latarni morskich oraz wysłuchasz ciekawostek z ust przewodnika.
  • Oceanarium w Międzyzdrojach – gratka dla wszystkich tych, których fascynuje życie morskie. Można tu spotkać nietypowe gatunki ryb, a niektóre z nich nawet dotknąć.
  • Muzeum figur woskowych – znajdziesz tu naturalnej wielkości figury znanych polityków, sportowców , aktorów.

 

Dodaj komentarz