Uwielbiasz zbierać nowe doświadczenia, a równocześnie podróżować? Podsuwamy pomysły na wakacje Twoje życia!

Snorkelling i lot hydroplanem

Nasz świat ma naprawdę wiele pięknych zakątków, które warto odwiedzić. Jednak dla niektórych najciekawsze mogą wydać się te, które… znajdują się pod poziomem wody! Tak przepiękne podwodne krajobrazy można podziwiać na Malediwach, gdzie fantastyczne koralowe formacje zlokalizowane są już kilkanaście metrów od brzegu! W czasie snorkellingu można spotkać się z niezwykłymi mieszkańcami oceanu, czyli z rekinami wielorybimi. Bez obaw – te największe znane nam ryby są przyjaźnie usposobione i odżywiają się planktonem.

Na niektóre spośród wysp Malediwów nie jest łatwo dotrzeć… Ale od czego są hydroplany? To dodatkowa atrakcja, stratowanie i lądowanie na wodzie to niesamowite przeżycie!

Wypoczynek i safari podczas jednych wakacji!

Marzysz o zobaczeniu życia dzikich zwierząt w ich naturalnym otoczeniu? Koniecznie wybierz się na prywatne safari w Tanzanii – luksusowe wakacje w egzotycznym kraju przysporzą naprawdę wielu emocji!

Po 5 dniach spędzonych w samochodzie terenowym potrzebny jest wypoczynek. Wtedy na pewno chętnie odetchniesz na cudownych plażach Zanzibaru…

Urlop w kolonialnym stylu

Ciekawym przeżyciem jest również wakacyjna podróż w czasie, a dokładniej wyprawa na Mauritius wprost do czasów kolonialnych. Można się tutaj poczuć naprawdę niczym plantator, gdy w wolnych chwilach rozgrywać będziemy partyjki golfa na najlepszym nad Oceanem Indyjskim polu lub wypoczywać w luksusowym spa. Można tu nawet skorzystać z usług prywatnego kamerdynera!

Oczywiście oprócz kolonialnej architektury i atrakcji na wyspie czekają piękne plaże i turkusowa woda, a w niej idealne warunki do nurkowania i snorkellingu.

Nocowanie w domach na wodzie

Tajlandia to kraj pełen pysznego jedzenia, rajskich plaży, ale też historii i kultury. Polecamy przeżywanie tego wszystkiego na raz! Po całym dniu spędzonym na odwiedzaniu świątyń w Bangkoku tajskie potrawy smakują o wiele bardziej – zwłaszcza jedzone w jednej z klimatycznych knajpek tuż przy plaży.

 

Dodatkową niecodzienną atrakcją jest wizyta w jednym z najstarszych na świecie lasów równikowych w Khao Sok. Można tu przenocować w domkach… na wodach jeziora!

To tylko kilka z propozycji memories.pl. Sprawdź, jakie jeszcze niezapomniane wakacje czekają w ofercie!

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.