Podróż niemalże zawsze wiąże się z przygodą i dobrą zabawą, stąd wszelkiego rodzaju wyjazdy są nieodłączoną częścią życia wielu ludzi. Często na drogę chciałoby się zabrać produkty, które łatwo mogą się zepsuć w temperaturze, jaka panuje na zewnątrz. Wówczas z pomocą przychodzą lodówki turystyczne.

Dlaczego lodówki turystyczne świetnie sprawdzą się w podróży?

Pokarm jest niezbędny do życia każdego żywego organizmu. Mówi się, że „jesteś tym, co jesz”, dlatego tak ważne jest zdrowe odżywianie. Wiele naturalnych produktów nie jest w stanie wytrzymać dłuższej podróży, co utrudnia trzymanie zdrowej diety podróżnikom, gdyż po drodze najczęściej można natknąć się na bary szybkiej obsługi typu „fast food”, w których o zdrowym jedzeniu można co najwyżej pomarzyć. Posiadanie odpowiednich lodówek turystycznych jest w stanie pomóc zdrowej żywności przetrwać podróż, a dzięki temu, zadbać o zdrowe odżywianie turyście. Jeżeli celem podróży jest choćby pole namiotowe, to lodówki turystyczne okazują się być jeszcze bardziej przydatne niż podczas samej podróży, ponieważ można przechować w nich jedzenie także na miejscu. Pozwala to nie tylko zadbać o swoją dietę, ale także oszczędzić pieniądze na jedzeniu, które w lokalnych sklepikach może okazać się droższe niż to, które nabyliśmy przed podróżą.

Jakie lodówki turystyczne wybierać?

Wybór lodówek turystycznych, nie jest jednogłośny i zależy od potrzeb turysty. Lodówki turystyczne dysponują trzema różnymi technologiami: technologia absorpcyjna, termoelektryczna oraz sprężarkowa. Technologię absorpcyjną wyróżnia niezależne chłodzenie na gaz, cicha praca, moc chłodzenia zależna od temperatury otoczenia oraz zasilanie przez 12 lub 230 V. Technologię termoelektryczną charakteryzuje to, że jest odporna na przechyły pojazdu, lekka, niedroga, odporna na przechyły pojazdu i zasilana przez 12 / 24 / 230 V. Z kolei technologia sprężarkowa, charakteryzuje się tym, że jest niezależna od temperatury otoczenia wydajność chłodzenia, posiada możliwość chłodzenia, jak i mrożenia, odporność na przechyły pojazdu, mały pobór energii elektrycznej, możliwość zasilania energią słoneczną, monitorowanie stanu akumulatora oraz możliwość zasilania przez 12 / 24 V lub 12 / 24 i 100 – 240 V.

Wybór lodówek turystycznych należy więc w dużej mierze uzależnić od temperatury otoczenia, następnie wybrać odpowiednią do panującej wokół temperatury technologię. Pod uwagę trzeba też wziąć czy lodówka ma także mrozić, czy chłodzenie na poziomie 10°C będzie wystarczające. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zasilanie, czy istnieje możliwość ciągłego zasilania z akumulatora, czy może lepszym rozwiązaniem byłoby zasilanie gazem.

Dodaj komentarz