niewiele jest miejsc w Polsce, które mogą poszczycić się zarówno naturalnymi walorami jak i infrastruktura oraz bogatą, uzdrowiskową historią. Mamy wprawdzie Zakopane, Sopot, Kraków czy Ciechocinek. Jednak te miejscowości obarczone są pewnymi cechami.

Kudowa Zdrój

Aby w pełni docenić walory i przewagę tego uzdrowiska należy cofnąć się aż do 1354 roku kiedy zanotowano pierwsze wzmianki o tej miejscowości. Niewielka wieś która dała początek późniejszemu miastu zlokalizowana była w urokliwej dolinie w sąsiedztwie Gór Solnych, nad potokiem Bystra. Malownicza okolica i bajkowy krajobraz dał solidne podwaliny pod obecne uzdrowisko. Warto zaznaczyć, iż miasto leży bezpośrednio przy granicy z Czechami co jeszcze bardziej wpływa na jego atrakcyjność.

Prawdziwy rozkwit i bum miasto odnotowało na skutek odkrycia wód mineralnych których pokłady znajdują się około 1200 metrów pod jego powierzchnią. Doprowadziło to do rozwoju usług leczniczych, budowy sanatoriów, bazy noclegowej oraz usług związanych z lecznictwem. Po dziś dzień Kudawa Zdrój jest symbolem uzdrowiska niosącego ukojenie wielu pensjonariuszom oraz osobom chcących podreperować swoje zdrowie.

Dlaczego warto jechać do Kudowy Zdrój?

Poza ewidentnymi atutami jakimi jest alkoholizacja i piękne otoczenie oraz bliskość Czeskiej granicy miasto posiada wiele atrakcji oraz miejsca o wartości historycznej. Liczne kościoły np. św Bartłomieja czy św. Piotra i Pawła posiadają wspaniałą historię oraz wartość architektoniczną. Nie sposób pominąć również przepiękny park zdrojowy, halę spacerową czy cmentarz przykościelny.

Piękne tereny do spacerów, liczne zabytki i doskonale utrzymane tereny zielone sprawiają, że Kudowa Zdrój to idealne miejsce na wypoczynek nie tylko dla osób starszych. Atuty tego miasta doceniają szczególnie ci, którzy zmęczeni są letnim gwarem miejscowości typu Władysławowo, Zakopane czy Łeba i oczekują ukojenia oraz spokoju.

Turystyczna Kudowa Zdrój

Niewątpliwym autem i magnesem który przyciągają rzesze turystów do Kudowy są góry Stołowe. To piękne, monumentalne i przyjazne dla spacerowiczów góry które urzekają o każdej porze roku. Góry oferują pięć popularnych szlaków turystycznych dzięki którym można dostać się do Duszników, Karłów, Błędnych Skał, czy do Darnkowa. Na turystów czeka również osobliwe Muzeum Zabawek, popularna szopka 250 ruchomymi postaciami, trzy publiczne pijalnie wody mineralnej czy… muzeum żaby. Nie zawiodą się również entuzjaści dobrego jedzenia czy kawiarni gdyż miasto oferuje bogatą bazę tego typu usług.

Noclegi Kudawa Zdrój

Jak już napisałam, miasto oferuje bogatą bazę noclegową która składa się z licznych sanatoriów, hoteli, ośrodków leczniczych oraz apartamentów.

Apartamenty Kudowa Zdrój to mocny atut tej miejscowości. Bez trudu można zarezerwować przepiękne apartamenty które dadzą poczucie nieskremowania, komfortu i intymnej atmosfery której próżno szukać w typowych hotelach. Kudowa Zdrój apartamenty to idealne rozwiązanie zarówno dla rodzin, par czy seniorów.

Dodaj komentarz