• Post category:Finanse

Obecnie gry zarówno na komputer stacjonarny, jak i na konsolę stają się coraz popularniejsze. Co więcej, na rynku można znaleźć całą gamę akcesoriów dla graczy, które nie tylko ułatwiają, ale też umilają grę.

Niestety koszty zarówno wyposażenia, jak i samych gier mogą być bardzo wysokie, dlatego warto szukać zaufanych miejsc, które dysponują sporym repertuarem najnowszych pozycji oraz pozwolą nieco zaoszczędzić. Co każdy gracz powinien wiedzieć odnośnie gier na komputer? Komputer stacjonarny, czy konsola – co wybrać? Gdzie najbardziej opłaca się kupować?

Komputer stacjonarny do grania – wady i zalety

Obecnie wiele osób zastanawia się, jaki sprzęt do grania wybrać. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście komputer stacjonarny, który zachęca początkujących graczy wieloma zaletami – to, co go wyróżnia to przede wszystkim:

 • uniwersalność – urządzenie może być wykorzystywane nie tylko do gier, ale też do codziennego przeglądania Internetu, oglądania filmów czy seriali oraz korzystania z social mediów bądź komunikatorów;
 • elastyczne parametry – w przypadku komputera stacjonarnego, to gracz może indywidualnie dopasować wszystkie parametry do swoich potrzeb; podzespoły – monitor, kartę graficzną, czy klawiaturę – kupuje się zwykle osobno, dzięki czemu można regularnie wymieniać je na nowsze;
 • cena – PC jest znacznie tańszy od konsoli.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy komputer będzie nadawał się do gier. Uważać trzeba szczególnie na starsze modele oraz te, posiadające słabszą kartę graficzną czy rozdzielczość. Co więcej, samodzielne kupno i kompletowanie podzespołów mogą okazać się zbyt wymagającym zadaniem dla początkującego gracza.

Konsola do gier – czy warto?

Z drugiej strony konsole – popularny Xbox, czy PlayStation – również znajdują grono zwolenników. Do najważniejszych korzyści z wyboru konsoli zalicza się:

 • możliwość korzystania z ekranu telewizora – rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla osób, które posiadają w domu telewizor – konsolę można do niego swobodnie podłączyć, dzięki czemu można grać na dużo większym monitorze;
 • wygoda użytkowania – do grania na konsoli wykorzystuje się pady, dzięki czemu nie ma konieczności nieustannego siedzenia na fotelu – grać można nawet z pozycji leżącej.

Konsola może mieć również wady i zalicza się do nich głównie koszty, które znacznie przewyższają zakup komputera stacjonarnego. Kosztowne okazują się także dodatkowe akcesoria – jak na przykład dysk zewnętrzny, czy pady.

Jakie są obowiązkowe dodatki do komputera stacjonarnego?

Oprócz najważniejszych podzespołów, które są niezbędne podczas grania na PC, rozgrywkę można urozmaicić dodatkami. Do niezbędnego wyposażenia każdego gracza powinny należeć:

 • słuchawki – satysfakcjonująca rozgrywka to także zadbanie o stronę audio – słuchawki powinny zapewniać najwyższej jakości dźwięk, dobrze jeśli są również wyposażone w mikrofon, co ułatwia kontakt z innymi graczami; 
 • mysz – sprzęt dla gracza powinien jak najszybciej reagować na czynności, dlatego mysz powinna mieć wyjątkowo czuły sensor – najlepsze są sensory optyczne i laserowe;
 • klawiatura – jest obowiązkowym punktem wyposażenia dla każdego gracza, jednak wybierając ją można zdecydować się na modele gamingowe – często posiadają atrakcyjne LED’owe podświetlenie, czy wygodniejszy układ klawiszy, które jeszcze szybciej reagują na wprowadzane komendy;
 • fotel gamingowy – powinien być wygodny i zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa – szczególnie dla odcinka lędźwiowego – dobrze jeśli posiada opcję regulowania wysokości oraz można go wygodnie odchylać do tyłu.

Najlepsze akcesoria do konsoli – co wybrać?

Na rynku można zaleźć wiele dodatkowych akcesoriów zarówno dla zwolenników konsoli, jak i dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Za najpopularniejsze akcesoria do konsol uznaje się:

 • pady i kontrolery – dostępne są różne kształty i modele padów, przy czym niektóre dedykowane są konkretnym rodzajom gier; wyjątkowo popularne są także kierownice do konsoli imitujące prawdziwy kokpit samochodu – takie rozwiązanie z pewnością urozmaica rozgrywkę;
 • obudowy i stojaki na pada – obudowy pozwalają spersonalizować nieco cały zestaw oraz poprawiają komfort grania; stojaki okażą się przydatne do przechowywania kontrolerów, co więcej często służą jednocześnie za ładowarkę;
 • dysk zewnętrzny – jednym z ważniejszych akcesoriów do konsoli okazują się być dyski zewnętrzne, ponieważ te wbudowane w Xboxa, czy PlayStation nie pozwalają na swobodne przechowywanie wszystkich gier.

Gdzie najlepiej kupić gry i akcesoria gamingowe?

Najwygodniej i najlepiej jest wybierać sklepy z grami, które przede wszystkim dysponują szerokim asortymentem, ale też wyróżniają się atrakcyjnymi cenami oraz sporą wiedzą odnośnie potrzeb i wymagań graczy. Można zdecydować się na:

 • zakupy przez Internet – są o tyle wygodne, że można zamówić różne akcesoria – nawet te, których nie ma w sklepach stacjonarnych – z szybką dostawą do domu;
 • kupowanie w sklepie stacjonarnym – pozwalają na kontakt z doświadczonym sprzedawcom, który doradzi w kwestii zakupów i niezbędnego wyposażenia.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.