Każdy marzy o dłuższych wakacjach przynajmniej raz w roku. Ponadto fajnie byłoby jeszcze pojechać na parę krótszych wycieczek.

Jednak jak to wszystko zaplanować, żeby lot pokrywał się idealnie z wolnymi miejscami w interesującym nas hotelu? Czy warto czekać na promocje lotnicze, czy lepiej rezerwować wszystko od razu? Na te i inne pytania odpowiada poradnik FRU.PL

Wcześniej = skuteczniej

Ta reguła sprawdza się prawie za każdym razem. Warto zarezerwować loty wcześniej. Wtedy mamy gwarancję, że polecimy dokładnie w wybranym przez nas terminie. Najczęściej są to także loty w najkorzystniejszych cenach.

Oczywiście, jeśli mamy możliwość zmiany urlopu, czy nie pracujemy na umowę o pracę i wolne na wakacje możemy podać z na przykład miesięcznym wyprzedzeniem – warto wtedy poczekać na promocje lotnicze i oferty last minute. Wiele z nich łatwo przewidzieć. Są takie linie lotnicze, które oferują zniżki na bilety zawsze w tym samym czasie. Warto obserwować różne portale prowadzące sprzedaż biletów oraz wakacji, a także same marki linii lotniczych.

Bukując bilety wcześniej, mamy także możliwość dokładnego zaplanowania naszych wakacji – od wszelkich atrakcji, po zwiedzanie, czas na odpoczynek oraz komunikację miejską. To wszystko jest bardzo istotne, ponieważ jeśli planujemy wakacje w innym kraju, musimy porozumiewać się w obcych językach. Nawet jeśli znamy dany język biegle, nie oznacza to, że osoba, która będzie nas obsługiwać w hotelu czy sklepie, będzie mówiła tak samo płynnie.

Na takie wyjazdy warto być przygotowanym, mieć mniej więcej opracowane trasy zwiedzania, miejsca, do których warto pójść czy sklepy i restauracje, w których dobrze i w miarę tanio zjemy.

Jaki wybrać dla siebie bagaż?

W zależności od tego, jakimi liniami lotniczymi wybieramy się na wakacje, możemy mieć różną pojemność oraz wymiary bagażu. Koniecznie należy się zapoznać z wytycznymi danych linii jeszcze przed pakowaniem czy nawet przed kupieniem walizek, ponieważ jeśli nie dostosujemy się do regulaminu – będziemy musieli zostawić bagaż lub część rzeczy na lotnisku, najczęściej bez możliwości późniejszego odzyskania ich.

Bagaż podręczny sprawdza się świetnie przy krótkich wypadach lub wtedy, kiedy pakujesz tylko siebie. To najczęściej walizka, która waży około 10 kg – jeśli mądrze ją spakujemy, starczy nam rzeczy nawet na kilka tygodni. W bagażu podręcznym warto zwrócić szczególną uwagę na wytyczne podczas pakowania kosmetyków. Najczęściej można mieć przy sobie tylko pojemniczki 100ml. Na jedną osobę przypada litr płynnych kosmetyków.

Bagaż rejestrowany – to bagaż znacznie większy, sprawdza się na długie wyjazdy lub wakacje, na które potrzebujemy zabrać np. sprzęt do wspinaczki czy sprzęt do nurkowania. Warto jednak pamiętać, że w większości hoteli jest możliwość wypożyczenia sprzętu, a na miejscu można w podobnych cenach kupić kosmetyki czy inne wyposażenie, którego nie musimy koniecznie ze sobą brać. Bagaż rejestrowany jest droższy i niejednokrotnie bardziej opłaca się kupić potrzebne rzeczy na miejscu niż płacić właśnie za niego.

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Close Menu