Kaszuby to mimo wszystko niezwykłe miejsce kulturowe, gdzie mimo wszystko mamy do czynienia z wieloma zabytkami czy też innymi znanymi miejscami, które mimo wszystko znajdują się na naszej trasie potencjalnej wycieczki. Można uznać, że jest to dla nas ważna i konkretna opcja, która w tym przypadku jest właściwą opcją, z jakiej należy skorzystać. Warto podkreślić, że region zamieszkiwany przez Kaszubów, to przyjazne miejsce znajdujące się bezpośrednio na północy Polski. Jeśli więc mamy jakąś ciekawą wizję podróży, do takiego miejsca, to z pewnością warto taki pomysł w pełni zrealizować i nie czekać na następną okazję. Na pewno atrakcje na Kaszubach, tylko pokazują, że warto odwiedzać te regiony turystyczne, które mają nam wiele do zaoferowania. Jakby nie patrzeć takie ciekawe miejsca na Kaszubach, też w dużym stopniu są zachętą do eksploracji tego miejsca. Ponieważ jest to miejscowość turystyczna, idealnie nadaje, się na urlop jednak co warto zobaczyć na Kaszubach, aby być zadowolonym z takiej wycieczki. Z pewnością 22 atrakcje i inne miejsca to dostateczny plan wycieczki na zdecydowanie kilkanaście dni. Warto więc dobrze się rozejrzeć i nie przegapić niczego.

1. Interaktywne Mini Zoo.

Początek wycieczki warto zacząć od czegoś nietypowego. Na pewno interaktywne Zoo, to z pewnością miejsce, które mocno się wyróżnia. Obiekt znajduje się w Żukczynie, czyli niedaleko Gdańska. W takim miejscu jak Zwierzaki Nad Potokiem jesteśmy w stanie bawić się dobrze wraz z całą rodziną. Z pewnością pozwala nam to w swobodny sposób nakarmić, poznać lub nawet pogłaskać w pełni oswojone zwierzęta. Nie ma ryzyka, że zwierzę nas ugryzie, dlatego też można powiedzieć, że jesteśmy w stanie zwiedzać to miejsce w bardzo przyjaznej atmosferze. Nic więc dziwnego, że ta konkretna miejscówka sprzyja wyjazdom rodzinnym, zwłaszcza jeśli chcemy oprócz poznania fajnych zwierzaków, przeżyć coś fajnego. Sama atrakcja nie jest jakoś duża, dlatego też zwiedzanie, zajmie nam tylko kilka godzin. Na samym obiekcie często odbywają się imprezy rodzinne, czy też inne wydarzenia plenerowe, warto więc śledzić tę miejscówkę.

2. Kaszubski Park Narodowy.

Miejsca na Kaszubach, to przede wszystkim przemyślany rozkład wrażeń. Na pewno powinniśmy bez większych problemów zajrzeć na Szwajcarię Kaszubską. Z wyglądu może nam to nieco przypominać Bieszczady, a więc jeśli byliśmy w poprzednim miejscu, to również nam się spodoba. To bardzo istotna opcja, która mimo wszystko sprawdza się w praktyce. Nic więc dziwnego, że cały Kaszubski Park Narodowy, ma na tyle rozwiniętą infrastrukturę, że śmiało możemy stawiać na takie rozwiązania. Oprócz fanatycznych widoków, z pewnością znajdziemy tutaj mnóstwo punktów, gdzie można się zatrzymać i odpocząć, aby przygotować się do dalszej wycieczki. W samym parku znajdziemy też liczne ścieżki rowerowe, bardzo pomocne dla tych osób, które wolą użyć środka transportu. Z pewnością będąc, tutaj nie możemy też zapominać o kajakach.

3. Park Miniatur na Kaszubach.

Mały, ale dobrze utrzymany park, to kolejny powód do tego, aby wybrać takie ciekawe miejsca na Kaszubach, po to, aby, bawić się dobrze zwiedzając różnego rodzaju makiety czy też inne dioramy. Można śmiało powiedzieć, że jest tam sporo atrakcji dla najmłodszych, dlatego warto wybrać się tam całą rodziną. Na pewno osoby dorosłe również nie będą narzekać na nudę. Takie miejsca na Kaszubach to po prostu konkretna atrakcja, z której możemy skorzystać, zwłaszcza jeśli znajdujemy się gdzieś w pobliżu. Na pewno takie miniaturowe obiekty mogą nas zachwycić jakością swojego wykonania.

4. Park Etnograficzny.

Jeśli przejeżdżamy przez Wdzydze Kiszewskie, to z pewnością warto od razu zahaczyć o kolejną atrakcję, jaką jest niewątpliwie w tamtych rejonach Park Etnograficzny. Jest to bardzo rozległy skansen, gdzie mamy do czynienia również z innymi elementami, gdzie faktycznie oprócz samego parku znajdziemy między innymi starodawny kościół, karczmę, tartak oraz wiele innych pomniejszych atrakcji. W ten sposób możemy zapoznać się z dawnym życiem na Kaszubach. Jest to świetna wycieczka dla tych osób, które lubią, oglądać jak wyglądało codzienne życie w odległych czasach. Oczywiście na takim obiekcie, odbywają się również zajęcia praktyczne, gdzie turyści, mogą się wykazać wiedzą oraz umiejętnościami w pieczeniu chleba i nie tylko.

5. Labirynty Blizny.

Kolejna atrakcja przeznaczona zarówno dla tych starszych, jak i młodszych odbiorców. Przede wszystkim jest to nic innego jak dwa labirynty, gdzie faktycznie dzieci mogą świetnie się bawić przez ponad trzy godziny. Jest, to coś naprawdę fajnego gdzie na pewno warto zajrzeć, zwłaszcza podczas takiej wycieczki. Na pewno ciekawe miejsca na Kaszubach, tylko zachęcają do tego typu wypraw.

6. Edukacja i Promocja Regionu W Szymbarku.

Jeśli podobała nam się poprzednia atrakcja, ta również przypadnie nam do gustu, w końcu mamy do czynienia z dużym centrum, gdzie znajdziemy między innymi najdłuższą deskę na całym świecie, jak i największy fortepian. Z pewnością warto zobaczyć takie atrakcje turystyczne na Kaszubach, gdyż są one warte wspomnienia. Na miejscu znajduje się również dom Sybiraka, obiekt, który został dawno temu przewieziony bezpośrednio z Rosji. Całe miejsce odznacza się niezwykłym klimatem, gdzie możemy zrobić sobie w wolnych chwilach wiele ciekawych zdjęć.

7. Muzeum Kaszubskie imienia Franciszka.

Na pewno nie sposób pominąć tak dużej i ciekawej atrakcji turystycznej. Z pewnością obiekt w postaci muzeum, który mimo wszystko jest zlokalizowany w budynku z XIX wieku, na pewno pod wieloma względami wzbudza ciekawość. W końcu znajdziemy tam mnóstwo rzeczy, które niewątpliwie stanowią bardzo dużą wartość historyczną dla samych Kaszubów. Na pewno takie ciekawe miejsca na Kaszubach, to konkretny, z którymi warto się zapoznać. Na miejscu znajdziemy wiele różnego rodzaju ceramiki czy też innych wyrobów, które mimo wszystko bardzo mocno kojarzą się z dawnym życiem. Jeśli więc chcemy zaobserwować tego typu rzeczy, to z pewnością wybranie się na Kaszuby to najlepsza opcja dla nas samych.

8. Wieżą widokowa Kaszubskie Oko.

Z pewnością obserwacja wielu różnych obiektów z daleka, to również ciekawe doświadczenie. Nie inaczej jest w przypadku dobrze wykonanej i zrobionej wieży widokowej, która pokazuje, że atrakcje turystyczne na Kaszubach, są praktycznie wszędzie, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Na pewno jest to jedno z tych miejsc, gdzie warto wrócić. Duży plac zabaw dla najmłodszych oraz ładne widoki zdecydowanie zachęcają nas do zobaczenia takiego miejsca. Z pewnością jest to świetne miejsce na Kaszubach, które idealnie nadaje się na chwilę przerwy od głównej wycieczki.

9. Pracownia Ceramiki.

Z pewnością, jeśli znajdujemy się na Kaszubach, to musimy się liczyć z tym, że mimo wszystko, jest to teren typowo związany z dawnym rzemiosłem. Nic więc dziwnego, że wiele atrakcji bezpośrednio nawiązuje do tego typu rzeczy. Warto zauważyć, że jest to świetnie miejsce, gdzie możemy pobawić się w wytwarzanie ręczne ceramiki. Jeśli więc chcemy wypróbować nasze umiejętności to takie ciekawe miejsca na Kaszubach, na pewno nam to bez problemu umożliwią.

10. Wdzydzki Park Krajobrazowy.

Kolejny ciekawy obiekt warty naszego zainteresowania. Prawdziwe serce Kaszub. Las, przyroda, i inne atrakcje, to tylko lekka zachęta do tego, aby faktycznie spędzić tutaj nieco więcej czasu na łonie natury, gdzie cisza i spokój to najlepsza rekomendacja dla samego miejsca. Z pewnością atrakcje turystyczne na Kaszubach, mogą dzisiaj być zróżnicowane pod wieloma względami i warto to wykorzystać na własną korzyść.

11. Właściwy widok na Złotą Górę i Brodnicę Górną.

Kolejny punkt widokowy, znajdujący się na Kaszubach. Nic więc dziwnego, że warto skorzystać z takiej okazji. Jakby nie patrzeć to mimo wszystko jest to naprawdę ciekawe miejsce, które jest warte naszej uwagi. Z pewnością w pobliżu jest również miejsce, które jest pewnego rodzaju pamiątką upamiętniającą partyzantów, to również warto zobaczyć.

12. Kamienne kręgi.

Jeśli lubimy atrakcje turystyczne na Kaszubach, to z pewnością miejsca nieco bardziej tajemnicze wręcz mistyczne, na pewno zaliczają się do tego typu atrakcji, które chcemy zobaczyć. Niewątpliwie warto zauważyć, że Kamienne Kręgi, to przede wszystkim pradawne runy i inne rzeczy, które są związane z osobami zmarłymi. Trzeba przyznać, że takie coś robi na nas spore wrażenie. Z pewnością jest to miejsce, które chcemy zobaczyć z bliska. Jest to przecież miejscu pochówku Gotów, dlatego też nic dziwnego, że w tym miejscu panuje taka aura tajemniczości.

13. Muzeum Kolejnictwa dobra opcja na podróż.

Jeśli pasjonujemy się różnego rodzaju maszynami i podobnymi rzeczami, to z pewnością Muzeum Kolejnictwa, może nas pod wieloma względami zaskoczyć. Takie ciekawe miejsca na Kaszubach gdzie możemy zobaczyć parowozy czy też inne rzeczy związane z koleją, to z pewnością kawał ciekawej historii, z którą warto się dzisiaj zapoznać. Na pewno znajdziemy tam mnóstwo podobnych eksponatów, które mimo wszystko zachęcają nas do dalszego oglądania.

14. Osada Sławutowo.

Jeśli lubimy rys historyczny, to z pewnością taka dawna średniowieczna osada, wydaje się idealnym miejscem na dalszą podróż. Można powiedzieć, że jest to bardzo przemyślany pod kątem technicznym obiekt, który oddaje dawne życie. Znajdziemy tak między innymi dawną broń, narzędzia, oraz wiele innych ciekawostek, które warto odkryć samemu. Takie miejsca na Kaszubach mają w sobie szczególną magię, dlatego też warto zobaczyć wszystko z rodziną.

15. Słowiański Park Narodowy.

Kolejny park na naszej trasie. Z pewnością, jeśli szukamy największego miejsca, jakie zlokalizowane jest na Kaszubach, to Słowiański Park Narodowy, dostarczy nam takiej atrakcji. Jakby nie patrzeć, to w tym wszystkim możemy podziwiać ruchome wydmy, oraz szczątki i inne pozostałości, po niemieckim kompleksie jeszcze z czasów 2 Wojny Światowej. Jest to więc miejsce, które zachęca nas do dłuższej wycieczki. Takie atrakcje turystyczne na Kaszubach wymagają sporo czasu i odpowiedniego zaplanowania, abyśmy byli w stanie zobaczyć cały obiekt.

16. Park Wodny w Chojnicach.

Z pewnością jest to jeden z tych obiektów, które mogą podobać się szczególnie. W końcu to tam znajdziemy też basen olimpijski, gdzie możemy przetestować nasze umiejętności związane z pływaniem. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś bardziej dla wypoczynku, to w środku kompleksu znajdują się również dwa duże baseny rekreacyjne, jak i sauna fińska i łaźnia turecka.

17. Muzeum Obrony Wybrzeża.

Jakby nie patrzeć takie historyczne lokacje, są istotnym elementem każdej wycieczki. Nie inaczej jest w tym przypadku dlatego też takie miejsca na Kaszubach, to przede wszystkim eksponaty, które są związane nierozerwalnie z okresem 2 Wojny Światowej. Na pewno warto zwrócić uwagę na konkretne stanowiska, jakie zostały odrestaurowane, czy też inne torpedy, łodzie i różnego rodzaju przedmioty z tamtych czasów.

18. Zamek Krzyżacki.

Atrakcja znajdująca się w Gniewnie to przede wszystkim zamek z XV wieku, który wybudowany został w stylu gotyckim. Z pewnością jest to nic innego jak miejsce, gdzie dawno temu mieszkali Krzyżacy. Oczywiście zaledwie przez krótki czas, ale warto o tym pamiętać. Dziś na terenie tego klimatycznego zamku znajdziemy restaurację, a nawet hotel, gdzie możemy wypocząć przed dalszym podróżowaniem.

19. Wieża w Wieżycy.

Kolejny punkt widokowy. Wieża jest dosyć nowa i ma około 330 metrów wysokości, co jest imponującym wynikiem. Co więcej, wokół wieży znajduje się również las bukowy, który liczy ponad 500 lat. Jakby nie patrzeć warto zajrzeć w to niezwykłe miejsce, zwłaszcza podczas tak ważnej wycieczki.

20. Fokarium prosta i łatwa rozrywka.

Z pewnością jedna z większych atrakcji, jaką znajdziemy na półwyspie Helskim. Jakby nie patrzeć, to właśnie foki, mogą okazać się świetną opcją na odprężenie się i przemyślenie dalszej wycieczki. Na pewno dzieci skorzystają z takiej możliwości, aby zobaczyć foki z bliska.

21. Klasyczne Muzeum Volkswagena.

Z pewnością nie zabraknie też atrakcji dla innych fanów motoryzacji. Jakby nie patrzeć, to właśnie na Kaszubach znajdziemy miejsce, które jest poświęcone głównie samochodom marki Volkswagen. Oczywiście jesteśmy w stanie znaleźć tam inne podobne modele, ale mimo wszystko cała ta wycieczka, opiera się przede wszystkim, na dawnym spojrzeniu co dotyczy niewątpliwie motoryzacji. Z pewnością takie miejsca na Kaszubach, są warte odwiedzenia.

22. Muzeum Rybołówstwa.

Kolejny ciekawy obiekt z własną historią. Warto zauważyć, że muzeum mieści się bezpośrednio tam, gdzie kiedyś znajdował się kościół ewangelicki. Znajdując się w środku, możemy wiele dowiedzieć się na temat historii rybołówstwa, oraz o wielu innych ważnych faktach, jakie dotyczą całego regionu. Na pewno warto zobaczyć dawne łodzie rybackie z bliska i nie tylko. Na pewno jest to bardzo przemyślana opcja na wycieczkę.

Warto więc zajrzeć na Kaszuby, zwłaszcza że mamy tutaj wiele różnych zakątków i innych miejsc, które aż proszą się o odwiedzenie. Z pewnością miejsca na Kaszubach zawsze prezentują swoją turystyczną wartość, z czego warto skorzystać.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.