• Post category:Artykuły

Wybierasz się do Zakopanego, ale wolisz ominąć tłumy ludzi na Krupówkach? Zachwyca Cię krajobraz Tatr, ale nie masz w planach zdobywania szczytów? Lubisz relaks w wodzie i górski klimat? Nie wiesz jednak jak połączyć te dwie rzeczy? Odwiedź kąpielisko na Szymoszkowej! To jedyny obiekt na Podhalu, który wyróżnia niepowtarzalny widok na  Giewont i panoramę Tatr.

Na stoku” apartamenty, noclegi

Odwiedzając Zakopane warto chociaż na chwilę zatrzymać się na Polanie Szymoszkowej. Od centrum miasta dzielą ją zaledwie 2 km. Znajduje się tam stacja narciarska z kolejką linową i kąpielisko z gorącą, zmineralizowaną wodą termalną. Z basenów można korzystać tylko w sezonie letnim – od 24.06 do 03.09.

Turyści, którzy chcą odpocząć po aktywnym dniu, mogą udać się do Karczmy Regionalnej, zlokalizowanej na terenie kompleksu. Znajdą tam nie tylko tradycyjne góralskie potrawy, ale także włoską pizzę z pieca opalanego drewnem oraz ciepłe i zimne napoje czy alkohole.

Na Polanie Pająkówce – bo tak nazywa się ten fragment Szymoszkowej, przy górnej stacji kolei krzesełkowej mieści się karczma Górska Chata. Osoby, które interesuje nocleg mogą skorzystać z możliwości zarezerwowania „Apartamentu na stoku”, urządzonego w góralskim stylu. Gospodarze gwarantują nie tylko komfortowy nocleg, ale także wspaniały widok na Zakopane i Tatry – zwłaszcza nocą.

Atrakcje kąpieliska na Polanie Szymoszkowej

Baseny termalne to rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na terenie obiektu znajduje się:

  • potrójna zjeżdżalnia,
  • mniejsze zjeżdżalnie dla dzieci,
  • wodne fontanny i „grzybki”,
  • boisko do gry w siatkówkę plażową,
  • wypożyczalnia leżaków i parasoli,
  • restauracja (z WC, przebieralniami i szafkami na ubrania),
  • Apartament Widokowy.

Kąpielisko geotermalne – rozrywka, regionalna kuchnia, noclegi

Zakopane kojarzy się turystom głównie z górami i Morskim Okiem. Trzeba jednak przyznać, że oferuje więcej atrakcji, niż niejeden nadmorski kurort. Osoby, które lubią wędrówki mogą udać się na szlak, by podziwiać piękno Tatr, a w konsekwencji zdobyć najwyższe szczyty. Ci jednak, którzy wolą relaks i odpoczynek, a jednocześnie aktywność na świeżym powietrzu, powinni odwiedzić parki linowe, aquaparki czy kąpieliska geotermalne. Wrażenia z takiego wyjazdu będą na pewno niezapomniane, a każdy turysta bez względu na wiek czy zainteresowania, znajdzie coś dla siebie.

Autor: visitzakopane.pl

 

Dodaj komentarz