Grudzień to jeden z ulubionych miesięcy hotelarzy. Ostatnie tygodnie roku to bowiem moment, w którym organizuje się najwięcej wydarzeń firmowych – spotkań bożonarodzeniowych czy też poświęconych podsumowaniu roku. Jak wskazują dane pozyskane przez IBRiS, w okresie tym wyjazdy pracownicze organizowane są przez ponad 30 proc. organizacji i firm.

 

Grudniowa hossa ?

Badanie IBRiS  „Rynek spotkań biznesowych pod lupą: Kto? Co? I gdzie?” zostało wykonane na dużej grupie przedsiębiorstw (100 mikro i 500 małych, średnich oraz dużych firm). Analiza wyników wskazuje, że najwięcej firm, które w grudniu organizują spotkania firmowe, działa w branży usługowej – jest ich 44 proc. Nie brakuje też wśród nich przedsiębiorstw przemysłowych (32 proc.) oraz związanych z handlem (25 proc.).

Na co zwracają uwagę firmy, planujące spotkania firmowe? Przede wszystkim na cenę hotelu – to ona decyduje o wyborze w 80 proc. przypadków. Istotna jest także lokalizacja obiektu oraz łatwy dojazd oraz specyfika i jakość hotelowych restauracji. Spotkania firmowe planowane są niekiedy z dużym wyprzedzeniem – nawet na pół roku przed planowaną datą (20% firm). Połowa zaś za organizację wydarzenia rozpoczyna 1-3 miesięcy wcześniej.

Grudniowe spotkania firmowe

Jednak to nie tylko grudniowe spotkania firmowe stanowią dużą cześć zysków hoteli – jesień stanowi bowiem szczyt okresu konferencyjnego. W okresie tym ponad połowa firm organizuje mniejsze lub większe wydarzenia tego typu, wydając na nie do 100 tys, złotych. Składa się to na sumę kilkudziesięciu milionów złotych wydanych na jesienne konferencje.

Nierzadko firmy na grudniowe spotkania firmowe oraz konferencje wybiera miejsca doskonale znane i sprawdzone. Dobrym tego przykładem jest Hotel Ossa Congress&Spa, zlokalizowany w województwie łódzkim, oddalony o godzinę drogi zarówno od Warszawy jak i Łodzi. To jeden z największych kompleksów hotelowo-konferencyjnych w Polsce. Powód, dla którego obiekt ten wybierany jest tak często to świetle zaplecze kongresowe – 30 sal, w których zorganizować można spotkanie każdego rodzaju, od kilkunastoosobowych, po wielkie konferencje, w których udział wziąć może nawet ponad tysiąc gości! Hotel Ossa to także doskonała baza hotelowa – ponad 500 hoteli, kilka barów i restauracji oraz doskonałe zaplecze rekreacyjne, w tym także spa i strefa wellness.

Rok 2016 uznać zresztą można za szczególnie udany dla branży hotelarskiej. Jak wskazują dane IGHP – Polskiej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Polska to dziś drugi kraj po Hiszpanii z najwyższym wzrostem wskaźnika RevPar, który określa średni przychód z jednego pokoju hotelowego. Wpływ na ten doskonały wynik ma przede wszystkim stały rozwój infrastruktury, coraz bardziej atrakcyjne oferty miast, dobra jakość hoteli oraz sytuacja geopolityczna kraju.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Close Menu