Lato to czas beztroskiej zabawy, słońca i relaksu. To pora roku, która jak żadna inna sprzyja organizacji wakacyjnych wyjazdów. A jeśli już o wyjazdach mowa to warto zauważyć, iż zaplanowanie letniej podróży może nastręczyć nie lada trudności; zwłaszcza, jeśli jej uczestnikami będą małe dzieci. To spory problem, gdyż większość obiektów noclegowych po prostu nie jest przystosowana do potrzeb najmłodszych gości. Brak odpowiedniego wyposażenia, posiłki przygotowywane z myślą o osobach dorosłych czy też znikoma ilość rozrywek dla dzieci to tylko nieliczne problemy, z jakimi niejednokrotnie muszą mierzyć się rodzice pragnący spędzić urlop w towarzystwie swoich pociech. Jak wobec tego wybrać hotel na wakacje z dzieckiem? Na co zwrócić uwagę by mieć pewność, że długo wyczekiwane wczasy nad morzem nie zamienią się w ciąg nerwowych sytuacji? 

Dostępne wyposażenie

Zdecydowana większość rodziców przygotowujących się na wakacje nad morzem z dzieckiem zabiera ze sobą niezliczoną ilość akcesoriów dla maluchów, takich jak np. podgrzewacz do butelek, nocnik czy nawet wanienka. Jak zapewne łatwo się domyśleć, podróż z tak dużą ilością bagażu ma niewiele wspólnego z komfortem i wygodą. Na szczęście wybrane hotele posiada na wyposażeniu różnorodne akcesoria dla najmłodszych. Jakie konkretnie? Wszystko zależy od danego obiektu, niemniej jednak Neptuno Resort & SPA oddaje do dyspozycji swoich gości między innymi łóżeczka dla dzieci wraz z pościelą, podgrzewacze do butelek, przewijaki, podesty łazienkowe, wanienki czy też nocniki. Dodatkowo w każdy pokoju znajduje się czajnik.

Rozrywki dla najmłodszych

Potrzeby dzieci diametralnie różnią się od potrzeb osób dorosłych. Co więcej, różnice te dotyczą niemalże każdej strefy życia, również rozrywki. Niestety, fakt ten rozumieją wyłącznie nieliczne obiekty noclegowe. Jeśli więc pragniesz, aby dziecko nie nudziło się podczas rodzinnego wyjazdu, koniecznie wybieraj ośrodki spa nad morzem posiadające sale zabaw. Przykładowo Neptuno SPA & Resort oferuje salę zabaw wyposażoną nie tylko w standardowe mebelki dla dzieci, zabawki czy klocki, ale również tunele, domki, tablice do malowania, telewizor plazmowy, a nawet konsolę gier Xbox Kinect. Warto dodać, że na sali odbywają się również zajęcia z animatorką.

To jednak nie wszystko. Jak się bowiem okazuje, we wspomnianym już ośrodku Neptuno SPA & Resort organizowane są również przedstawienia cyrkowe, spektakle w formie teatrzyku lalkowego, a także inne widowiska rozrywkowo – estradowe dla najmłodszych.

Dziecięce menu

Nie jest tajemnicą, że sposób żywienia ma istotny wpływ na rozwój poznawczy dzieci. Co więcej, odpowiednio zbilansowana dieta dostarcza do organizmu składników, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju zdolności takich jak myślenie, percepcja, pamięć czy koncentracja. Właśnie dlatego codzienny jadłospis dziecka powinien obfitować w wyroby naturalne, pozbawione sztucznych dodatków. Dlatego też, wybierając hotel na wakacje nad morzem z dzieckiem, zwróć uwagę na jakość serwowanych dań. Czego oczekiwać od hotelowej restauracji? Przede wszystkim posiłków przygotowywanych z naturalnych składników bez dodatku polepszaczy smaku czy też sztucznych barwników. Takie potrawy królują np. w menu restauracji Neptuno SPA & Resort.

 

 

Dodaj komentarz