• Post category:Artykuły

Popularny serwis OLX to doskonała okazja do tańszych zakupów, które można robić lokalnie. W okresie urlopowym i wakacyjnym warto wyszukać tu okazyjne oferty noclegowe. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać, rezerwując nocleg przez OLX.

Kto umieszcza oferty na OLX?

Oczywiście, najbezpieczniej jest dokonać rezerwacji przez sekcję bukowania noclegów na stronie hotelu. Jednak właściciele kameralnych pensjonatów i kwater prywatnych nie wdrażają takiego rozwiązania na swoich stronach. Ba! Często nie mają w ogóle swoich stron internetowych, ponieważ goście odwiedzają ich przez rekomendacje innych osób. Należy do tego dodać akcje marketingowe i chęć dotarcia do najszerszej grupy potencjalnych klientów – wtedy portal OLX staje się oferta promocyjną, niedostępną na infolinii ani na stronie internetowej. 

Złote zasady rezerwacji internetowych noclegów i wyjazdów

Większość miejsc oferujących nocleg oczekuje wpłaty zaliczki za rezerwację. Decydując się na rezerwację przez ogłoszenie z OLX, warto wykonać trzy proste kroki, które pozwolą uchronić się przed oszustwem:

  • Sprawdź nazwę pensjonatu lub hotelu i adres w Google – po prostu to „zgugluj”. Sprawdź, co piszą o tym miejscu ludzie na facebookowych grupach, czy to miejsce znajduje się w rankingach baz noclegowych, obejrzyj mapy Google i wirtualnie rozejrzyj się po okolicy. 
  • Przyjrzyj się ofercie i zdjęciom z ogłoszenia i porównaj je z tymi na wizytówce Google lub na stronie internetowej. Jeśli pokój ma inny standard, upewnij się, że w ogłoszeniu nie ma o tym informacji. Być może z tego powodu wynika okazyjna cena noclegu!
  • Sprawdź numer konta, na które masz dokonać wpłaty zaliczki. Chcesz przecież dokonać przelewu na numer konta ośrodka z noclegami, a nie prywatnego oszusta! 

Dokładnie czytaj ofertę noclegu 

Weryfikując jak największą ilość informacji o danej noclegowni, unikniesz rozczarowania po przyjeździe na miejsce. Możesz także napisać post na swoim Facebooku lub Instagramie i zaczerpnąć informacji od swoich znajomych – może ktoś był w okolicy, może zna to miejsce, a może słyszał opinie i warto, żeby Cię ostrzegł? 

Zanim dokonasz opłaty rezerwacyjnej, nawiąż korespondencję e-mailową lub smsową z obiektem, oferującym nocleg. Tak zbuduj wiadomość, żeby zawierała wszystkie informacje z ogłoszenia znalezionego na OLX, poproś także o weryfikację numeru konta, na które chcesz dokonać przelewu. Po wykonaniu opłaty – prześlij potwierdzenie przelewu i poproś o potwierdzenie otrzymania wpłaty. 

Dodaj komentarz