Jeśli wakacje to tylko nad polskim morzem. Każdego roku nadmorskie plaże odwiedzane są przez miliony żądnych wrażeń turystów. Wspaniałe piaszczyste plaże, morska bryza i zdrowe powietrze zachęcają do odpoczynku.

Ogromna popularność tego miejsca skłania inwestorów do lokowania pieniędzy w nieruchomościach. Rynek usług turystycznych z całą pewnością w najbliższych latach będzie intensywnie się rozwijać zapewniając niesłabnący napływ turystów. Inwestycja w letnie, luksusowe apartamenty może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, że zainteresowanie nieruchomościami luksusowymi w naszym kraju wciąż rośnie. Według szacunków z 2015 wartość tego rynku wynosiła aż 450 milionów złotych. To efekt bogacenia się Polaków. Zarabiamy więcej i na więcej możemy sobie pozwolić.

Najważniejsza jest lokalizacja

Najbardziej pożądanym adresem nad polskim morzem jest Trójmiasto. Rekordy popularności bije zwłaszcza bardzo modny Sopot. Największym zainteresowaniem miejsce to cieszy się wśród biznesmenów z grubszym portfelem. Co ciekawe ogromna popularność tego miejsca przekłada się na o wiele wyższe ceny. Niekiedy przekraczają one nawet ceny nieruchomości luksusowych znajdujących się w Warszawie. Sopocki adres dla wielu z nich to prawdziwy prestiż.

Decydując się na luksusowe nieruchomości jako inwestycje musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację. Przed zakupem warto dokładnie zbadać otoczenie apartamentu oraz jego ewentualne położenie względem morza. Wpływ na cenę nieruchomości może mieć nie tylko jego wykończenie i wygląd zewnętrzny. To również otoczenie i lokalna infrastruktura. Jak można łatwo się domyśleć najwięcej zyskają Ci, którzy zdecydują się na nieruchomości położone blisko plaży. Najlepiej gdy apartamenty mają widok na morze.

Wpływ na cenę nieruchomości luksusowej ma więc jego lokalizacja. To nie wszystko. Apartament powinien dobrze prezentować się pod względem wizualnym. Po drugie do jego wykończenia zastosowane być powinny materiały z najwyższej półki. Styl aranżacji wnętrz powinien nadążać za aktualnymi trendami. Z drugiej strony osoba podnajmująca apartament powinna mieć wpływ na jego wygląd. Mieszkanie musi być więc tak zaaranżowane by można było swobodnie zmienić jego wygląd. Nieruchomości luksusowe to nieruchomości o odpowiednio dużej powierzchni. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też te mieszkania, które posiadają duże i przestronne tarasy z widokiem na morze.

Nadmorskie nieruchomości dobrą inwestycją

Gdy nie mamy pomysłu na to co zrobić ze zgromadzonymi oszczędnościami to nieruchomości luksusowe mogą być tym czego szukamy. Niesłabnącą popularność Trójmiasta zapewnia nam ciągły napływ nowych turystów. Nigdy jednak nie kupujmy kota w worku. Najpierw dokładnie zbadajmy samą nieruchomość jak i otoczenie wokół niej. Sprawdźmy czy dana lokalizacja cieszy się zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Gdy brakuje nam niezbędnej wiedzy oraz doświadczenia skorzystajmy z pomocy ekspertów na rynku nieruchomości. Zwłaszcza gdy inwestor pochodzi z oddalonego od Trójmiasta zakątka Polski.

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Close Menu