Poznawanie nowych miejsc, kultur, ludzi czy smaków – to tylko kilka korzyści płynących z podróżowania. Co do sensu zwiedzania świata nie trzeba nikogo przekonywać, jednak aby podróżowanie było jeszcze przyjemniejsze, każdy obieżyświat w swoim plecaku powinien mieć kilka gadżetów. Jednym z nich bez wątpienia jest smartfon. Jaki jednak model będzie idealnym towarzyszem podróży? Na co zwrócić uwagę poszukując telefonu, który wyruszy z tobą w świat?

Aparat

To punkt numer jeden, na który należy zwrócić uwagę poszukując optymalnego smartfona. Telefon z dobrym aparatem będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż ciężka i nieporęczna lustrzanka. Taki aparat nie zawsze jest pod ręką, a jak wiadomo, w fotografii liczy się decydujący moment na zrobienie zdjęcia.

Zestawienia porównujące najlepsze telefony, jako fotograficznego faworyta wśród smartfonów wskazują Samsunga Galaxy S7. Aparat fotograficzny znajdujący się w tym modelu cechuje się niezwykłą wydajnością pracy i pozwala na wykonanie dobrej jakości zdjęć w każdych warunkach, nawet nocą. Zapisane zdjęcia mogą mieć format RAW, co przydaje się później przy ewentualnej obróbce. Obok flagowca Samsunga bardzo dobre parametry fotograficzne mają Apple iPhone 7s.

Bateria

Możliwość długiej pracy urządzenia bez ładowania jest niewątpliwie bardzo ważna w podróży. Nowoczesne smartfony wyposażone w duże i jasne wyświetlacze bardzo często wymagają codziennego podłączania do zasilania. Na szczęście istnieją także modele, które wyposażono w wyjątkowo pojemną baterię. Wśród flagowców na uwagę w tej kwestii zasługuje z pewnością Samsung Galaxy S7 Edge, który do pełnego naładowania akumulatora potrzebuje około 100 minut, co może być nieocenioną zaletą w podróży.

Z kolei jednym z najdłużej pracujących smartfonów jest Lenovo P2. Producenci wyposażyli bowiem urządzenie w bardzo pojemny akumulator liczący aż 5100 mAh oraz energooszczędny panel i procesor. W rezultacie smartfon Lenovo może pracować bez ładowania nawet 4 dni. Podobnym czasem może poszczycić się Xiaomi Redmi 4 Pro, który to na jednym ładowaniu pracuje 3 dni.

Ciekawym patentem stosowanym przez podróżników jest zakup na czas wyjazdu drugiego, budżetowego telefonu. Nie chodzi tu absolutnie o kolejny flagowiec znanej marki. Wręcz przeciwnie -wytrawni włóczykije na wyposażeniu swojego plecaka obok smartfona, który jest centrum dowodzenia, mają klasyczną komórkę. Znane nam z młodości modele Nokii mogą pracować nawet 10 dni, co jest nieocenionym atutem np. podczas długotrwałej podróży przez odludne tereny.

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.