Jak zaplanować idealną majówkę: Grudziądz, Toruń i Bory Tucholskie w 4 dni

Jak zaplanować idealną majówkę: Grudziądz, Toruń i Bory Tucholskie w 4 dni

Dodano: 25.04.2018, Przez: T.K

Długi weekend majowy to dla wielu z nas czas na porządny odpoczynek i gruntowny relaks. Na swój urlop wybieramy miejsca ciekawe, atrakcyjne turystycznie i bogate w rozrywki. Dziś skupimy się na województwie kujawsko-pomorskim, a dokładniej na trzech punktach naszej czterodniowej podróży: Grudziądzu, Toruniu oraz Borach Tucholskich.

 

 

Nie da się ukryć, że aby spędzić niezapomnianą majówkę, należy dobrze ją przygotować i rozplanować w kolejności wszystkie atrakcje, które chcielibyśmy przeżyć. Mając do wyboru setki miejsc w Polsce, wybraliśmy trzy, które w tym roku mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Mowa tu o Borach Tucholskich oraz miastach: Grudziądzu i Toruniu.

 

Jak zaplanować taką wycieczkę? O czym pamiętać?

 

 

Rozłożenie rozrywek i punktów zwiedzania na różne dni

 

 

Weekend majowy, jeśli tylko podczas niego weźmiemy urlop korzystnie, może trwać dość długo. My jednak zastanowimy się, jak wykorzystać optymalne 4 dni wczasów. Cała tajemnica tkwi w odpowiednim rozlokowaniu wszystkich punktów, które chcielibyśmy zobaczyć, w czasie.

 

 

 

DZIEŃ 1: GRUDZIĄDZ

 

 

W pierwszym dniu naszej wycieczki możemy udać się do Grudziądza. To blisko stutysięczne miasto może zaoferować nam znacznie więcej niż przejażdżkę tramwajem. Zwiedzanie miasta warto zacząć od spaceru urokliwym Starym Miastem, podczas którego zobaczymy sporo starych kamienic oraz smacznych kawiarni i cukierni. Na naszą uwagę zasługuje przede wszystkim muzeum, w którym będziemy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat miasta. Pamiętajmy, że spędzimy tu cały dzień oraz pierwszą noc naszej podróży. Obligatoryjne więc będzie zarezerwowanie wcześniej noclegu w Grudziądzu.

 

 

 

 

DZIEŃ 2: TORUŃ

 

 

Kiedy obudzi nas poranne słońce drugiego dnia naszego urlopu, zjedzmy śniadanie w którejś z restauracji i udajmy się na pociąg do Torunia. Kiedy już dojedziemy do miasta Kopernika, od razu zameldujmy się w hotelu i zostawmy w nim nasze bagaże. Nie warto przecież tracić cennego czasu. Naszą wędrówkę po Toruniu warto rozpocząć od smakowitego spaceru starym miastem wraz ze słynnymi na cały kraj oryginalnymi piernikami. Warto zjeść obiad w jednej z toruńskich restauracji, a później udać się na bulwary nadwiślańskie.

 

 

DZIEŃ 3 i 4: BORY TUCHOLSKIE

 

 

Nie bez powodu na wypoczynek w Borach Tucholskich przeznaczamy aż 2 dni z naszego urlopu. Obfitują one bowiem w różnego rodzaju atrakcje – od jazdy konnej i spływów kajakowych, przez park linowy, leśne wędrówki oraz SPA. Pierwszy dzień można wykorzystać na aktywności sportowe. Czeka na nas sporo wysiłku, po którym jednak przyjdzie czas na leniwy wypoczynek. Przeznaczymy na niego dzień ostatni naszej majówki, w którym to odpoczniemy po całych trzech aktywnych dobach. Mowa tu o skorzystaniu z hotelowej strefy SPA i Wellness, która pozwoli nam się zrelaksować i naładować baterie przed powrotem do codzienności.

 

 

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Hanza Pałac.

 

Komentarze