Indonezja jest jak kosmos, który tworzą wyspy tak bardzo różne i jednocześnie niezwykle podobne. Prawdziwego indonezyjskiego klimatu doświadczyć można podczas pobytu na Bali. Pomimo, że jest to niewielka wyspa, kilkudniowy pobyt jest zbyt krótki, aby zobaczyć wszystko, co ma ona nam do zaoferowania. Są jednak na niej takie miejsca, które koniecznie muszą znaleźć się w planie podróży każdego.

Świątynie symbolem indonezyjskiej kultury

W Indonezji ludzie bardzo dużą wagę przywiązują do religii, są niezwykle oddani swojemu Bogu, czego dowodem są bogate i pełne niesamowitego uroku i klimatu świątynie. To w tym zakątku świata dostrzec można wyjątkowe połączenie hinduizmu i lokalnych wierzeń. Na Bali obowiązkowym punktem zwiedzania są przede wszystkim świątynie Uluwatu i Tanah Lot. Wśród bujnej roślinności ukryte są również niewielkie miejsca kultu. Warto również odwiedzić Jaskinię Słonia otoczoną polami ryżowymi, a także stanowisko archeologiczne Góra Kawi, gdzie zobaczymy rzeźbione w skale przepiękne fasady pogrzebowych świątyń.

Kraina bujnej roślinności

Urok Bali bez wątpienia zawdzięczamy przyrodzie, która jest największym skarbem Indonezji. Zielona roślinność lasów tropikalnych, kwiaty mieniące się w różnych kolorach, wodospady i jeziora – wszystko to sprawia, że Bali wciąż pozostaje miejscem dzikim, a tamtejsi mieszkańcy skutecznie chronią je przed zmianami związanymi z rozwojem turystyki. Prawdziwym balsamem dla oczu są tarasy ryżowe chronione przez UNESCO. W sposób szczególny polecane są te w górskim Jatiluwih i w Tegallalang.

Bliskie spotkanie z naturą

Na wyspie Bali jest wiele miejsc, które ukazują nam prawdziwe piękno natury. Są to m.in. Jalan Elephant Safari Park, gdzie spotkamy sumatrzańskie słonie, Sacred Monkey Forest Sanctuary, czyli małpi gaj, dom makaków, a także Bali Bird Park zamieszkiwany przez rzadkie gatunki ptaków.

Aby zobaczyć to wszystko, a nawet jeszcze więcej, warto jest wybrać zorganizowane wycieczki na Bali, w tak niezwykłą podróż zabiorą Cię miłośnicy Indonezji z Duabenua.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.