Wymarzony urlop – hotel, cisza, spokój, odpoczynek i… krzyk dziecka zza ściany. Od razu dobry humor popsuty. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na zarezerwowanie pobytu w hotelu bez dzieci. Chociaż jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, bardzo szybko zyskało na popularności ze względu na swoje liczne zalety. W jaki sposób dokładnie działają hotele bez dzieci? Co warto na ich temat wiedzieć? Jakie są ich najważniejsze zalety?

W jaki sposób działają hotele bez dzieci?

Hotele bez dzieci wprowadzają ścisłe zasady odnośnie wieku przebywających na terenie ośrodka osób. Miejsc noclegowych nie można zarezerwować na przykład dla osób poniżej 12, a w niektórych hotelach nawet 16 roku życia. Dla najmłodszych nieczynne mogą być zarówno całe obiekty, jak i tylko wyznaczone strefy. Zakaz przebywania w ośrodku z dziećmi to właściwie jedyna rzecz, która odróżnia takie miejsca od klasycznych, dostępnych dla każdego hoteli.

Hotel z ograniczeniem wiekowym – dla kogo?

Hotele z ograniczeniem wiekowym to doskonałe miejsce dla osób, które same nie posiadają swoich dzieci i chcą wypocząć oraz zrelaksować się w ciszy. Bardzo często na nocleg decydują się przede wszystkim pary, którym zależy na spokojnej, niezmąconej krzykami najmłodszych, romantycznej atmosferze. Obiekty wybierane są również przez osoby, które mają swoje dzieci, ale zdecydowały się na samodzielny wypoczynek bez konieczności opiekowania się nimi – w tym czasie najmłodsi członkowie rodziny mogą spędzać czas na przykład na kolonii czy u dziadków. Z racji specyfiki obiektów, w których często można korzystać ze SPA oraz luksusowych restauracji, sprawdzą się one również dla singli czy jako firmowe wakacje.

Jakie są najważniejsze zalety hotelu bez dzieci?

Najważniejszą zaletą tego typu obiektów jest przede wszystkim brak dzieci. Co za tym idzie, nie ma również hałasu, krzyków ani płaczu, który mógłby zakłócić wypoczynek pozostałym gościom. W obiekcie nie ma specjalnych udogodnień dla najmłodszych – w restauracji nie ma fotelików, brakuje specjalnych atrakcji czy animatorów. 

Z drugiej strony hotele z ograniczeniem wiekowym mają masę udogodnień przewidzianych dla osób pełnoletnich. Wyjątkowo korzystnie wpływają one na jakość wypoczynku i miło spędzony czas. Obiekty często są samowystarczalne i wewnątrz nich znajdują się rozmaite atrakcje – na przykład restauracje, bary czy SPA.

Hotel bez dzieci jest wyrafinowanym miejscem, w którym można dokładnie zaplanować wypoczynek. Miejsce sprzyja romantycznym wyjazdom – doskonale sprawdzi się zarówno do świętowania pierwszej rocznicy, jak i zorganizowania eleganckich zaręczyn, które na pewno nie zostaną zakłócone przez najmłodszych gości i nic nie zepsuje wyjątkowej atmosfery.

Hotele bez dzieci – dodatkowe udogodnienia

Na pełnoletnich gości w hotelach czeka wiele specjalnych atrakcji. Mogą oni skorzystać na przykład z eleganckiej restauracji serwującej wykwintne potrawy. To jednak nie koniec, do dyspozycji nierzadko pozostają bary i kluby, które dostarczą rozrywki wieczorami. Zrelaksować można się również na basenie, jacuzzi czy saunie. Odwiedzający mogą skorzystać również ze SPA, w którym czeka szereg zabiegów upiększających i rozluźniających masaży. Bardzo chętnie wybierane są również specjalne pakiety – na przykład weekend dla dwojga, dzięki czemu nie trzeba nic planować i można skupić się całkowicie na wypoczynku.

Dodaj komentarz