Hawaje to archipelag wysp, który administracyjnie przynależy do Stanów Zjednoczonych. Niemniej jednak Hawaje dały się poznać jako najbardziej rozrywkowy i kolorowy, wyspiarki stan w USA. Wyspy te przyciągają turystów jak prawdziwy magnes i oferują im nieskończenie wiele atrakcji. Wobec tego, które miejsca na Hawajach z całą pewnością musimy odwiedzić?

Honolulu

Całe Stany Zjednoczone – mówiąc o kontynentalnej części- nie mają bardziej kolorowej stolicy niż Honolulu. To największe miasto Hawajów, które zamieszkiwane jest przez ponad 900 tysięcy mieszkańców. Znajduje się ono na wyspie Oahu na Oceanie Spokojnym i zaprasza turystów na niesamowite i pełne niezapomnianych przygód wakacje. To właśnie w Honolulu znajdziemy słynną plażę- Waikiki, a także Zoo z najbardziej egzotycznymi okazami zwierząt. Oczywiście nie są to jedyne atrakcje Honolulu, więc będąc tam, warto mieć oczy szeroko otwarte. Każdy zakamarek tej potężnej metropolii, skrywa w sobie moc tajemnic!

Oahu

Hawaje to jedyny, wyspiarki stan w USA, który cieszy się wśród turystów wyjątkową popularnością. Chcąc zapoznać się z najlepszą i najbardziej rozrywkową stroną Hawajów, warto odwiedzić wyspę Oahu. Jest to trzecia co do wielkości wyspa, która jednocześnie jest przez turystów najchętniej odwiedzana. To właśnie na wyspie Oahu znajdziemy stolicę Hawajów- Honolulu oraz całą masę innych atrakcji. Warto wiedzieć, że wyspa Oahu powstała z połączenia dwóch wulkanów w wyniku ich erupcji na przestrzeni lat. Znajdziemy na wyspie również historyczny port- Pearl Harbour, a także pomnik zbudowany nad wrakiem pancernika. Co więcej, to właśnie na wyspie Oahu znajdziemy najpiękniejsze plaże, które zachęcają nie tylko do opalania, ale także do wyśmienitej zabawy w klubach do białego rano!

Kauai

Wyspa Kauai- pod względem geologicznym- jest jedną, z najstarszych wysp w Hawajskim archipelagu. Wielu turystów uważa jednak, że jeśli chodzi o krajobrazy, to właśnie na wyspie Kauai są one najpiękniejsze. Na tej wyspie będziemy mogli spotkać się z dziką i wyjątkową przyrodą w licznych ogrodach botanicznych i rezerwatach przyrody. Warto jednak pamiętać, że na wyspie Kauai nie ma komunikacji miejskiej, więc jeśli podróżni chcą zwiedzić jej każdy zakątek, wówczas konieczne jest wypożyczenie własnego samochodu. Niemniej jednak ta wyspa ogrodów i smakowitej kawy z pewnością spełni nasze podróżnicze oczekiwania.

Park Narodowy Wulkany Hawaiʻi

Park Narodowy Wulkany Hawai’i jest odwiedzany przez ponad milion turystów w ciągu całego roku! Świadczy to więc o wyjątkowości i oryginalności tego miejsca. Park ten został utworzony już w 1916 roku i zajmuje on powierzchnię ponad 1300 kilometrów kwadratowych. To właśnie tam możemy napawać oczy majestatycznymi, wulkanicznymi krajobrazami, które robią ogromne wrażenie. Warto pamiętać, że w 1980 roku park ten został zakwalifikowany jako rezerwat biosfery Hawaii Islands, a dokładnie 7 lat później został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wobec tego wizyty w takim parku nie można sobie odmówić.

Dodaj komentarz