Każdego roku do Sopotu przyjeżdża około 2 miliony turystów, większość z nich pojawia się oczywiście w sezonie letnim, nie brakuje ich także w pozostałe pory roku. Sopot to dla wielu symbol luksusu, przyjeżdża się tu raczej po dobrą zabawę niż błogi odpoczynek. 

 Chociaż taki na pewno czeka na nas w luksusowych hotelach. Miasto ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć noclegów, jednak w sezonie trudno liczyć na wolne pokoje. Trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Gdzie szukać noclegu?

Wybierając się do Sopotu na pewno musimy rezerwować noclegi z dużym wyprzedzeniem, lipiec i sierpień jest bardzo oblegany przez turystów a także fanów wielkich festiwali muzycznych, które tu się odbywają. Jeśli zależy nam na bliskości mola i plaży to do dyspozycji mamy przede wszystkim drogie hotele. Dużo lepszą opcją są apartamenty w Sopocie, gdzie za mniejszą kwotę dostajemy świetnie urządzone wnętrza z pełnym wyposażeniem. Możemy się tu cieszyć ciszą i spokojem, nikt nam nie będzie przeszkadzał, przez co możemy całkowicie się wyluzować.

Apartamenty w Sopocie blisko centrum znajdziemy wpisując w wyszukiwarkę frazę. To naprawdę nic trudnego a wszystko możemy załatwić za jednym razem. Na stronie mamy nie tylko opisy, ale i zdjęcia, które pozwolą nam wybrać styl, który najbardziej odpowiada naszym gustom. Takie apartamenty znajdziemy także przy samym deptaku, co pozwoli nam cieszyć się pięknymi widokami.

Atrakcyjne ceny

W hotelach zawsze płacimy za osobę, co przy większej rodzinie rodzi naprawdę duże koszty. W przypadku apartamentów płacimy za całość, za dobę, wybierając oczywiście taki z odpowiednią ilością pokoi. Jest to dużo tańsza alternatywa, a w zamian również otrzymujemy luksusowe wnętrza, pełne wyposażenie kuchenne, słowem wszystko to, co jest nam niezbędne.

Jeśli będziemy chcieli sami gotować to również będziemy mieć taką możliwość. Jeśli jednak stawiamy na odpoczynek to obiady czy śniadania znajdziemy w pobliżu obiektu. Wszystkie dostępne sprzęty ułatwiają życie. Kiedy w hotelowym pokoju chcemy napić się z partnerem wina to mamy do dyspozycji plastikowe kubki bądź szklanki, a w apartamencie nie zabraknie kieliszków do wina. I tak będzie z każdą rzeczą, której normalnie brakuje nam w hotelu.

Apartamenty w Sopocie to także całkowita swoboda w ich korzystaniu, nie ma problemów z późnymi powrotami, jak to często bywa w pensjonatach. Nikt nam nie zamknie obiektu i nie każe dzwonić do właściciela. Rodziny na pewno poczują się tu dobrze mogąc swobodnie dysponować pokojami. Wybierając się np. z małym dzieckiem często mamy problem z przygotowaniem mu posiłków, bo trzeba przygotować mleko lub podgrzać słoiczek.

W hotelach czy pensjonatach za każdym razem musimy biegać na recepcję, żeby ktoś nam pomógł. W apartamencie zrobimy to wygodnie sami o każdej porze dnia i nocy. Dlatego jeśli szukamy noclegów w klimatycznym Sopocie to koniecznie pomyślmy o apartamentach. Jest to dużo tańsza opcja, blisko centrum, ze świetnym wyposażeniem i pełną swobodą, która pozwala na cudowny wypoczynek.

 

Artykuł powstał we współpracy z  SopockieApartamenty.com

 

Dodaj komentarz