Pomysłów na weekendowy wyjazd jest bardzo wiele i wcale nie muszą być to wyjazdy zagraniczne. Polska ma wystarczająco dużo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, zwiedzić. Jedną z propozycji może być stolica Dolnego Śląska – chętnie odwiedzana przez turystów,

Wrocław – dlaczego warto?

Powodów jest co najmniej kilka, a do najważniejszych można zaliczyć, to że jest to jedno z najpiękniejszych miast z wielowiekową, sięgającą średniowiecza historią, przy tym wielokulturowe, nowoczesne i bardzo otwarte na turystów. Wrocław to idealny pomysł na spędzenie niezapomnianego weekendu zarówno dla tych, którzy zwiedzanie lubią łączyć z aktywnością fizyczną, jaki tych lubiących raczej spokojne zwiedzanie oraz stawiających bardziej na relaks.

Zabytki, które trzeba zobaczyć

Zabytkowa budowla Wrocławia słynna jest na nie tylko na całą Polskę, ale także Europę. Najcenniejsze zabytki znajdują się na Ostrowie Tumskim, między innymi:
– katedra świętego Jana Chrzciciela, czy kościół pw. Św. Idziego – najstarsza świątynia,
– Muzeum Archidiecezjalne – gromadzące od ponad 100 lat zabytki sztuki sakralne o ogromnej wartości historyczno – artystycznej (np. “Księga Henrykowska” pochodząca z XIII–XIV wieku i zawierająca pierwsze zdanie zapisane w języku polskim);
– Most Tumski – łączący Ostrów Tumski z wyspą Piasek (z zabytkowym, zbudowany w 1134 roku zespołem klasztornym Augustianów).

Oczywiście nie można zapomnieć o Starym Mieście z Rynkiem Głównym i Placem Solnym. Wrocław kojarzy się również z Halą Stulecia – budowaną w latach 1911-1913, a w 2006 wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO- gdzie organizowane są liczne imprezy kulturalno – sportowe, ale również kongresy i konferencje; przy Hali Stulecia zbudowano fontannę multimedialną, której pokazy cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, ale także mieszańców.

Istniej możliwość zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem, co jest bardzo korzystne, ponieważ umożliwia dostosowanie tematyki zwiedzania do swoich preferencji, poza tym daje możliwość uzyskania wyczerpujących informacji udzielanych przez przewodników.

Przykładowa atrakcja turystyczna dla bardziej aktywnych:

– wycieczki rowerowe z przewodnikiem – organizowane w okresie wakacyjnym w każdą sobotę, zupełnie darmowe – świetny sposób na aktywne poznanie ciekawych zakątków Wrocławia uzupełniony przez przewodników rysem historycznym i interesującymi ciekawostkami; długość trasy waha się od 20 do 40 km.

Propozycja dla stawiających na relaks:

– Miejskie Zakłady Kąpielowe – Wrocławskie Centrum SPA – o ciekawym wystroju architektonicznym, wyposażone między innymi w łaźnie oraz baseny pływackie, a także strefę SPA & Wellness.

Noclegi we Wrocławiu

Wrocławska baza noclegowa jest dość bogata, więc bez problemu można znaleźć coś dla siebie i na każdą kieszeń. Nawet w samym centrum można wynająć apartament za rozsądną cenę. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że apartament pełni rolę mieszkania, wyposażonego w niezbędny sprzęt, co zapewnia komfort, swobodę oraz prywatność.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez absyntapartment.pl

Dodaj komentarz