• Post category:Artykuły

Jednym z typowych elementów życia biurowego, prócz kawy i stresu, jest impreza firmowa. Jest to okazja do spotkania towarzyskiego w gronie osób, z którymi widujemy się na co dzień, ale z którymi zazwyczaj nie mamy okazji poznać się bliżej. Jest to więc pretekst do zacieśniania więzi między pracownikami i element strategii budowania zespołu. Brzmi poważnie. Warto więc zadbać, aby atmosfera była dobra a impreza udana.

Impreza firmowa – pomysły

Na dobrej imprezie firmowej nikt się nie może nudzić. Dlatego też aktualnie modne jest organizowanie takich wydarzeń w oparciu o schemat spotkania czysto towarzyskiego. Wszyscy pracownicy, niezależnie od swojej pozycji w firmie biorą udział w przygotowanych aktywnościach. Pierwszym pomysłem, gdzie można taką imprezę firmową urządzić jest pole do paintballa. Drużyny podzielone według działów walczą między sobą na plastikowe kulki wypełnione farbą. Jest to typowe zadanie z team buildingu. Podobny skutek odnoszą również inne gry zespołowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, czy też (bardziej w duchu indywidualizmu) kręgle.

Innym typowym dla imprez firmowych przedsięwzięciem jest wspólny udział w szkoleniach, sympozjach. Zazwyczaj trwają one cały dzień lub też kilka dni.

Impreza firmowa – lokalizacja

W zależności od tego, jak dużo czasu mamy na organizację takiej imprezy oraz ile czasu mamy zarezerwowane na same jej przeprowadzenie, możemy wybierać pomiędzy kilkoma rodzajami lokalizacji. Jeśli ma to być raczej spotkanie niż impreza – warto zainteresować się wynajęciem restauracji. Można wtedy cały wieczór spędzić na gawędzie między pracownikami. Jeśli mamy do dyspozycji na przykład cały dzień, warto zarezerwować salę konferencyjną, w której można przeprowadzić serię „szkoleń”. Jeśli jednak mamy więcej czasu, na przykład kilka dni, impreza firmowa może zostać przeprowadzona w hotelach, które często (prócz oczywiście miejsc noclegowych) oferują takie na przykład udogodnienia jak sale konferencyjne, czy SPA.

Kwestie organizacyjne

Organizacja imprez firmowych może stanowić nie lada wyzwanie – szczególnie, jeśli organizujemy ją po raz pierwszy. Jeśli mamy już doświadczenie w prowadzeniu tego typu rozrywek, możemy pokusić się o samodzielną ich organizację. Zaoszczędzi to firmie zarówno czas jak i pieniądze. Jeśli jednak jesteśmy raczej laikami w tych sprawach, warto skontaktować się z profesjonalnymi firmami, zajmującymi się organizacją imprez. Za odpowiednią opłatą możemy całkowicie scedować na kogoś innego wszystkie obowiązki związane z tworzeniem oprawy.

Jeśli jednak uznajemy, że chcemy spróbować własnych sił, warto postawić na sprawdzony schemat: wynajęcie sali sportowej, w której będzie odbywała się główna część imprezy, zarezerwowanie miejsc w salonie odnowy, gdzie po zażartej rywalizacji pracownicy będą mogli odpocząć i zregenerować siły. Po tym wszystkim ważne jest zabukowanie restauracji, w której wszyscy uczestnicy będą mogli spędzić miło czas przy rozmowach i zjeść smaczny posiłek.

Organizacja imprezy firmowej wiąże się z kosztami oraz inwestycją czasu, jednakże niewątpliwym zyskiem z jej sukcesu jest zbudowanie pozytywnej relacji pomiędzy pracownikami i powodzenie całego zespołu. Zapraszamy do Andersia Hotel w Poznaniu.

 

Dodaj komentarz