Podczas ferii, wakacji czy nawet weekendowego wypadu z dziećmi jesteś podwójnie odpowiedzialny: za siebie i swoje pociechy. To bardzo ważne, byś zapewnił rodzinie właściwą ochronę i umożliwił bliskim beztroską zabawę. Jak to zrobić? Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Przekonaj się, na co powinieneś zwracać uwagę, by polisa była właściwa do okoliczności.

Kompleksowo, ale bez przepłacania

Im więcej członków rodziny do ubezpieczenia, tym większa pustka w portfelu. Czy zawsze musi tak być? Uważamy, że wcale nie. Jeśli nie masz czasu na przeglądanie ofert ubezpieczycieli i decydujesz się na to, co znane Ci, popularne lub położone blisko domu, rzeczywiście możesz sporo przepłacić. Z tego powodu warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń, zwanych również kalkulatorami polis.

Porównywarki ubezpieczeń turystycznych są coraz popularniejsze. Wszystko dzięki temu, że eliminują konieczność udawania się do każdego towarzystwa ubezpieczenia po kolei i proszenia o ułożenie oferty. W bezpłatnym formularzu wpisujesz dane dotyczące wyjazdu i podróżników, a kalkulator wylicza Ci stawki w kilku różnych towarzystwach. Masz do wyboru zarówno te podstawowe i tańsze, jak i kompleksowe, droższe.

Przekonaj się sam, że to działa. Skorzystaj z kalkulatora, wybierz ubezpieczenie na ferie i zadbaj o bezpieczeństwo: swoje oraz bliskich.

OC – obowiązkowy składnik ubezpieczenia na ferie z dziećmi

W nikim nie ma tyle życia i energii, co w dzieciach. Z jednej strony to dobrze, że chcą poznawać świat, z drugiej energiczność połączona z nieświadomością zagrożenia stanowi niebezpieczną mieszankę, z uwagi na którą Twojej pociesze może stać się krzywda. Nie licz na to, że „uspokój się” uspokoi Twoje dziecko na dobre. Nie odbieraj mu też radości z eksplorowania nowych miejsc podczas ferii. Wykup ubezpieczenie, które w razie nieszczęścia umożliwi wyleczenie złamanej ręki lub nogi.

Ale zadbaj też o OC! Podczas energicznej zabawy dziecko może wyrządzić szkodę nie tylko sobie, lecz także osobom trzecim. Jeśli dojdzie do utraty zdrowia lub zniszczenia mienia, za szkody będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Czy stać Cię na taki wydatek? A może lepiej jest zapłacić zaledwie kilka złotych więcej za polisę turystyczną i upewnić się, że kiedy Twoje dziecko dokona szkody, to ubezpieczyciel pokryte koszty naprawy?

NNW idealne na złamaną rękę lub nogę

Leczenie podstawowych urazów ciała zostanie pokryte w ramach ochrony zdrowia. Poleca się, by ubezpieczenie medyczne wynosiło min. 30 000 euro na osobę. W przypadku mniejszych sum leczenie mogłoby je przewyższyć, a wówczas różnicę opłaciłbyś sam.

Poza ochroną kosztów leczenia przydatne jest także NNW, które w podstawowym, najtańszym ubezpieczeniu turystycznym nie występuje. Umożliwia otrzymanie środków na leczenie czy rehabilitację, gdy uraz okaże się poważniejszy. Sam doskonale wiesz, że złamana ręka czy noga nie goi się w tydzień. Zadbaj o to, by przy poważnym urazie Twoi bliscy otrzymali odszkodowanie.

Pamiętaj też, że odszkodowanie z NNW wylicza się procentowo na podstawie rozległości lub powagi uszczerbku na zdrowiu. Im poważniejszej kontuzji doznasz Ty lub Twój bliski, tym więcej pieniędzy otrzymacie.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.