Organizacja spotkań integracyjnych dla pracowników stała się niemalże obowiązkowym elementem całej kultury organizacyjnej przedsiębiorstw. Decydują się na nią zarówno duże korporacje, jak i mniejsze, lokalnie działające firmy. Choć impreza integracyjna kojarzy się głównie ze wspólną kolacją czy wyjściem do klubu, może mieć również miejsce w zupełnie innym, eleganckim i stylowym miejscu.

Na czym polega integracja pracowników i dlaczego jest tak ważna?

Spotkania integracyjne powinny być organizowanie cyklicznie, tak aby dać pracownikom możliwość swobodnej rozmowy, a co za tym idzie, lepszego poznania się. Obecnie integracja niejedno ma imię – można postawić na różnego typu miejskie gry, wspólne rozwiązywanie zagadek czy po prostu, relaks w gronie znajomych z pracy. W rzeczywistości każdy sposób jest dobry, choć oczywiście należy go dopasować do wieku, upodobań czy preferencji pracowników, a także celów, jakie chce osiągnąć pracodawca. Czasami może być to na przykład wyłonienie nowego lidera czy przyznanie członkom zespołu poszczególnych ról, jednak celem nadrzędnym jest usprawnienie komunikacji i rozluźnienie atmosfery, co prowadzi do poprawy ogólnych warunków pracy. Powszechnie wiadomo, że w zgranym zespole pracuje się o wiele lepiej, a także sprawniej. Stąd też kwestii integracji zespołu nie powinno się pomijać, bez względu na to, czy zatrudniamy setki pracowników, czy też tylko kilka osób.

 

Jak zintegrować zespół?

Niegdyś sposobem na integrację było wspólne wyjście na kolację czy na imprezę, jednak dziś wiadomo, że nie zawsze tego typu aktywności przynoszą oczekiwane rezultaty. O wiele lepiej spotkać się na neutralnym gruncie, na przykład poza miastem. Pracownicy lubią zmiany, chcą także poznawać nowe miejsca, dlatego dobrze jest zapewnić im odpowiednie warunki do integrowania się. Doskonałym wyborem będzie Hotel Grand Chotowa, który zapewnia swoim gościom nie tylko obsługę na najwyższym poziomie, ale również liczne atrakcje, dzięki którym cała impreza nabierze niesamowitego charakteru. W planie każdego wyjazdu integracyjnego powinny znaleźć się aktywności wspólne, na przykład wspinaczka górska czy spływ kajakiem. Nie powinno również zabraknąć zadań, które pracownicy opracowują i wykonują w mniejszych zespołach. Dobrym przykładem są tutaj chociażby gry miejskie. Planując wydarzenie, warto mieć na uwadze również czas wolny, który pracownicy mogą spędzić na przykład w SPA. Bardzo chętnie z tego typu usług korzystają przede wszystkim kobiety, choć mężczyźni również przekonują się do zabiegów poprawiających samopoczucie i urodę.

Najwyższej jakości impreza dla pracowników

Pracodawcom zależy przede wszystkim na tym, aby impreza integracyjna dla ich pracowników była niezapomnianym wydarzeniem. Dlatego też warto wybrać się na przykład na weekendową wycieczkę, która będzie doskonałą okazją do tego, aby lepiej się poznać, porozmawiać czy wymienić doświadczeniami. Oczywiście, należy zapewnić pracownikom nocleg oraz wyżywienie, tak aby poczuli się oni, jak na najlepszych wczasach. Pamiętajmy, że obecnie pracownicy przywiązują dużą wagę do tego, gdzie odbywa się impreza integracyjna oraz co przewidziano w jej planie. Jeśli jest to wspólna kolacja, wyjście do klubu czy integracja online, wielu pracowników odmawia uczestnictwa, zwłaszcza w swoim wolnym czasie. Stąd też, chcąc zachęcić do udziału w wydarzeniu, zorganizujmy spotkanie w wyjątkowym, pełnym atrakcji miejscu, do którego pracownicy z całą pewnością będą chcieli powrócić i z którego wyjadą w bardzo dobrych nastrojach.

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.