Przyjazd do Krakowa to czysta przyjemność – jak wybrać hotel w Krakowie tak, żeby wspierał on Waszą frajdę z podróży i pomagał w pełnym doświadczaniu miasta? Jaką dzielnicę wybrać i jak zarezerwować nocleg żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków? Zapraszamy do lektury – znajdziecie tu odpowiedzi na powyższe pytania i więcej. Niezależnie, czy to podróż biznesowa czy po prostu wypad do Krakowa.

Kraków Hotel – to dwa słowa, którymi operują dziesiątki stron, setki lokalizacji i tysiące ofert. Jak odnaleźć się w gąszczu noclegów? Jak wybrać hotel, który najlepiej podkreśli Wasz wyjazd i nie da „po kieszeni”? Po przeczytaniu tego artykułu znajdziecie idealny dla siebie hotel zanim zdążycie powiedzieć „nocleg Kraków”!

Pierwsza kwestia to sam portal rezerwacyjny noclegu – nocleg w Krakowie można zarezerwować na dziesiątkach portali – dawno mamy za sobą czasy, kiedy hotel rezerwowało się biurze podróży. Dzisiaj Kraków hotel zarezerwujesz przede wszystkim za pośrednictwem jednego z wielu portali rezerwacyjnych lub bezpośrednio na stronie hotelu. Choć mogłoby wydawać się, że rezerwacja poprzez jeden z portali będzie najtańsza, w większości przypadków nie jest to prawdą. Ponieważ każdy hotel w Krakowie, jak również hotele w innych miastach muszą opłacać całkiem znaczącą prowizję do wszystkich takich portali, hotelom zdecydowanie bardziej opłaca się sprzedawać swoje pokoje, apartamenty i noclegi w Krakowie bezpośrednio do Klientów. Dla Ciebie oznacza to tańszą rezerwację, niezależnie, czy rezerwujesz swój Kraków Hotel na zasadzie first minute, last minute czy z Twoim średnim wyprzedzeniem. Oczywiście to reguła, którą warto potwierdzać przed wykonaniem przelewu za Twój pobyt, jednak w większości przypadków tańszym noclegiem będzie ten sam, ale zakupiony bezpośrednio na stronie hotelu.

Nawet, jeżeli Twój hotel w Krakowie ma wyższe ceny na własnej stronie niż na portalu rezerwacyjnym, polecamy skontaktować się z wybranym noclegiem – najprawdopodobniej uda Wam się wtedy pobić tę cenę!

Lokalizacja na hotel w Krakowie musi być jak najlepsza!

Podobnie, jak przy zakupie nieruchomości, przy wyborze Twojego noclegu w Krakowie liczy się pewna stara maksyma – najważniejsza jest lokalizacja. W ciekawym i nie za dużym mieście, jak Kraków, jest kilka miejsc, które są warte Twojej uwagi. Kraków Hotel w każdym z nich będzie doskonałym wyborem. Pierwszą z tych lokalizacji jest oczywiście Rynek Główny, drugą jest historyczna i pełna kafejek dzielnica Kazimierz, a trzecią mniej znana, ale błyskawicznie się rozwijająca i zyskująca na popularności modna dzielnica Podgórze. Rynek Główny, wbrew temu, czego można by się spodziewać, jest naszym zdaniem najgorszą z trzech podanych lokalizacji i najgorszą z naprawdę interesujących w Krakowie. Większość miejsc, które znajdziesz w otoczeniu jest zdecydowanie ukierunkowana na turystów, co oznacza, że nie trafisz tam tradycyjnych, regionalnych smaków – to domena Kazimierza. Modne i nowoczesne miejsca to z kolei zdecydowanie znak rozpoznawczy Podgórza Duchackiego, o którym jeszcze szerzej opowiemy. Zaletą Rynku jest bezpośrednie sąsiedztwo Rynku Głownego i Królewskich Sukiennic – zazwyczaj to jednak miejsca, które odwiedzicie jedynie raz podczas swojej wycieczki.

Kazimierz to naszym zdaniem zdecydowanie ciekawsza lokalizacja na hotel w Krakowie, niż Rynek Główny – dojazd komunikacją miejską lub piechotą jest szybki i prosty, a bezpośrednie otoczenie przysporzy znacznie więcej rozrywek. Okolice Kazimierza pękają w szwach od historycznych zabytków, jak również niezliczonych restauracji, klubów i kafejek.

Podgórze to doskonały i najbardziej modny w tym momencie wybór bezpośrednie sąsiedztwo Wisły zapewnia moc rozrywek, szczególnie w bieżącym sezonie, a pejzaż dzielnicy nie przypomina niczego innego – to coś, czego trzeba po prostu doświadczyć. Twój Hotel w Krakowie będzie również prawdopodobnie tańszy, jeżeli będzie zlokalizowany na Podgórzu w stosunku do noclegu zlokalizowanego w okolicach Rynku Głównego w Krakowie.

Świetną propozycją na hotel w dzielnicy Podgórze jest Plaza Boutique Kraków Hotel – to dobre ceny i rdzennie Krakowski klimat włączony do hotelu już na etapie planowania.

Business Hotel Kraków?

Jeżeli szukasz hotelu w Krakowie z perspektywą na pracę, a nie rozrywkę, i tak polecamy zdecydowanie się na Kraków nocleg na Kazimierzu lub Podgórzu – dzięki temu, że Kraków nie jest dużym miastem, nawet, jeżeli oczekujecie spotkań w okolicach Rynku Głównego, hotel zlokalizowany w jednej z wymienionych wyżej dzielnic nie sprawi Wam żadnych problemów komunikacyjnych – nawet, jeżeli planujecie przemieszczać się wyłącznie na piechotę! Wasz Business Hotel Kraków powinien mieć darmowy internet i serwować śniadania – ale wydaje nam się, że to już właściwie standard. Jeżeli plany są szersze, warto zastanowić się też nad hotelem w Krakowie wyposażonym w salę konferencyjną.

Przyjedź do Krakowa!

Zapraszamy do miasta Królów Polski! Skoro wiecie już, jak wybrać dobry hotel, którą dzielnicę Krakowa wybrać, skąd dokonać rezerwacji, pozostaje przyjechać tylko do tego starego i pięknego, urokliwego miasta. Zapraszamy!

 

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.