Szkolna wycieczka uczniów z młodszych klas do Rzeszowa może być bardzo ciekawa i dostarczyć najmłodszym moc pozytywnych wrażeń i emocji. O nudzie i przemęczeniu nie ma w tym przypadku mowy. Trasy proponowanych wycieczek są proste i pozwalają na pokazanie Rzeszowa z różnych perspektyw.

Zwiedzanie Rzeszowa warto rozpocząć około 10.00 – 11.00, po pożywnym śniadaniu. Autobus można zaparkować w centrum miasta, aby zacząć zwiedzanie od Placu Wolności, albo zaparkować autobus nieopodal Placu Ofiar Getta. Na liście atrakcji turystycznych dla najmłodszych powinno znaleźć się Muzeum Dobranocek. Z pewnością spodoba się dzieciom, które znają postaci z takich bajek, jak Reksio, Miś Uszatek, Krecik, Bolek i Lolek i inni.

Muzeum Dobranocek

W Muzeum Dobranocek znajdują się między innymi kukiełki znanych bohaterów oraz mała sala kinowa, gdzie dzieci mogą obejrzeć bajki. W Muzeum Dobranocek zwiedzający mają też okazję poznania metod tworzenia animacji. Muzeum Dobranocek może zarówno otworzyć, jak i zakończyć jednodniową wycieczkę po Rzeszowie. Mieści się ono niedaleko rzeszowskiego rynku otoczonego odrestaurowanymi kamienicami.

Barokowy kościół farny

Idąc przez rynek, dzieci mogą zobaczyć pomnik Tadeusza Kościuszki i budynek ratusza. Wokół rynku znajduje się dużo restauracji i kawiarenek. Latem można tam kupić porcję pysznych lodów. Kierując się ulicą Kościuszki do Alei 3 Maja można zobaczyć piękny, barokowy kościół farny. W jego wnętrzu znajdują się bogato zdobione ołtarze w barokowym stylu. Jeżeli wycieczka ma mieć walor edukacyjny, to warto zaplanować wcześniej zwiedzanie tej najbardziej znanej świątyni rzeszowskiej, aby móc w ciszy oprowadzić uczniów po świątyni, nie zakłócając przebiegu mszy.

Aleja 3 Maja i Aleja Kasztanowa

Pieszą wycieczkę można kontynuować Aleją 3 Maja, a następnie Aleją Kasztanową. Przy Alei 3 Maja znajduje się Muzeum Okręgowe, Kościół Pijarów oraz kino „Zorza” – najstarsze z obecnie działających kin. Można zaplanować wycieczkę w taki sposób, aby zabrać dzieci na ciekawy seans filmowy dostosowany do ich wieku. Wzdłuż Alei Kasztanowej nie rosną już kasztany, ale to wciąż jedna z najbardziej urokliwych uliczek Rzeszowa. Ocieniona drzewami, brukowana uliczka pozwala na zobaczenie domów z przełomu XIX i XX wieku oraz rzeszowskiego zamku. Wewnątrz mieści się obecnie sąd, dlatego zwiedzanie nie jest możliwe. Tuż za zamkiem znajduje się fontanna multimedialna.

Podziemna Trasa Turystyczna

400 – metrowa trasa wije się przez stare piwnice okolicznych kamienic. W latach 90. XX wieku zostały odkopane, a następnie odrestaurowane. Wycieczka może zejść do 10 metrów pod ziemię, oczywiście pod przewodnictwem przewodnika, który opowiada o historii Rzeszowa i przedstawia eksponaty. Na Trasa Turystyczna jest oświetlona i odpowiednio zabezpieczona. Chodźcie nadWisłok.

Do ciekawych miejsc, które mogą znaleźć się na trasie jednodniowej wycieczki, można wymienić także most Narutowicza (most Kolorowy), Park Kultury i Wypoczynku, Lisia Góra i Bulwar nad Wisłokiem, gdzie mieści się największy plac zabaw dla dzieci w Rzeszowie. Do bardziej oddalonych miejsc można dojechać autobusem. Autobusy i busy do wynajęcia przez szkołę, celem zorganizowania wycieczki szkolnej, są dostępne w firmie autobusowej Rzeszów organizującej przewozy pasażerskie.

Tekst: https://autokary-podolec.pl/

Dodaj komentarz