Wyjazd do hotelu ze SPA to znakomity pomysł na odpoczynek nie tylko dla kobiet. Tego typu obiekty można znaleźć w różnych częściach Polski, także nad Bałtykiem. Zastanówmy się na co zwrócić uwagę, szukając dobrego hotelu ze SPA, aby pobyt w nim na długo pozostał w naszej pamięci.

Rodzaj hotelu SPA – jaki wybrać?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale istnieje kilka rodzajów hoteli ze SPA. Wśród nich należy wyróżnić obiekty typu wellness&SPA, Destination SPA, Medical SPA, czy też Beauty SPA. Hotele te różnią się nie tylko nazwą, ale przede wszystkim tym, co mają do zaoferowania swoim gościom.

Jeżeli chodzi o obiekt wellness&SPA, to jest to obiekt, w którym gościom oferowane są różnego rodzaju zabiegi mające na celu całościowe podejście do ich zdrowia i samopoczucia. Oznacza to, że obejmują one swoim zakresem nie tylko ciało, ale i umysł, a nawet duszę. Właśnie takim obiektem jest hotel przy plaży w Sopocie – Hotel Haffner. Z kolei hotel Destination SPA jest nastawiony na zabiegi związane z konkretną dolegliwością – na przykład nadwagą bądź problemami z kręgosłupem. Medical SPA to natomiast propozycja dla osób, które poszukują miejsca, w którym nie tylko będą mogły wypocząć i zadbać o urodę, ale i o swoje zdrowie. Beauty SPA zaś to hotel, w którym można poddać się kompleksowym zabiegom kosmetycznym, a nawet zabiegom medycyny estetycznej.

Który hotel będzie zatem najlepszy? Wszystko zależy od twoich oczekiwań, aczkolwiek to obiekt typu wellness&SPA oferuje najszerszy zakres usług.

Na co warto zwrócić uwagę?

Przeglądając oferty hoteli, warto zwrócić uwagę na ich położenie. W przypadku obiektów położonych nad morzem istotną kwestią jest odległość od plaży. Przyjemnie jest bowiem po zakończeniu zabiegów zrelaksować się wśród szumu fal.

Ważną rzeczą jest zakres oferowanych zabiegów. Może się bowiem okazać, że interesującym nas hotelu nie będziemy mogli skorzystać z tego, czego potrzebujemy. Podobnie wygląda kwestia kuchni. Powinniśmy sprawdzić menu, aby mieć pewność, że odpowiada ono naszym zaleceniom dietetycznym.

Są jeszcze dwie rzeczy, którym warto się przyjrzeć. Po pierwsze, standard hotelu wyznaczają jego gwiazdki. Im jest ich więcej, tym dany obiekt ma więcej do zaoferowania. Po drugie, dobrym źródłem informacji na temat hotelu są opinie jego gości. Można je bez problemu znaleźć w Internecie.

Hotel Haffner w Sopocie to dobry wybór

Sopocki Hotel Haffner to pięciogwiazdkowy hotel ze SPA nad morzem, który zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających gości. Obiekt ten jest usytuowany w odległości 250 metrów od plaży i oddaje do dyspozycji odwiedzających luksusowo wyposażone pokoje i apartamenty. Nie bez znaczenia jest również kuchnia, która zaspokoi wyszukane gusta.

Częścią hotelu jest Instytut SPA, w którym goście mogą oddać się w opiekę takich specjalistów jak kosmetyczki, fizjoterapeuci, masażyści i trenerzy. Z kolei po zabiegach i ćwiczeniach można udać się do strefy relaksu. Znajduje się w niej basen oraz sauna. To znakomite miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.

Wybór hoteli ze SPA jest naprawdę bogaty, jednakże musisz wiedzieć, że obiekt obiektowi nierówny. Z tego względu konieczne jest dokładne sprawdzenie oferty. Warto też zwrócić uwagę na położenie hotelu oraz opinie jego dotychczasowych gości.

Redaktor: Robert Adamski

Dodaj komentarz