Koronawirus to temat, który ostatnio totalnie zdominował życie nas wszystkich. Wszelkie obostrzenia, zakazy wychodzenia z domu, zamknięcie firm i instytucji sprawiło, że życie stanęło na głowie.

Nie ma co ukrywać, że pandemia ma ogromny wpływ na wszystkie sektory gospodarki, a jej skutki będziemy odczuwać jeszcze długo. Niewątpliwie będzie to także widocznie w branży turystycznej.

Co z wycieczkami?

Każdy z nas ma nadzieję, że w wakacje nie będziemy już musieli martwić się pandemią. Czy to oznacza, że będziemy mogli spokojnie wyjechać na wypoczynek? Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest jeszcze jednoznaczna. Nie da się ukryć, że wirus jest niezwykle specyficzną sytuacją. Dodatkowo, wszystko komplikuje fakt, że tak naprawdę trudno przewidzieć jak sprawa potoczy się dalej i kiedy będziemy mogli stanowczo powiedzieć, że koronawirus się po prostu zakończył. 

Wakacje po pandemii

Jeśli okaże się, że sytuacja jest stabilna, niektórzy z nas chętnie wybiorą się na wakacyjny wypoczynek. I to jest właściwie kluczową kwestią dotyczącą cen wycieczek zorganizowanych. Mówiąc wprost, im chętniej i liczniej będziemy kupować wycieczki, tym będą one droższe. 

Trudna sytuacja biur podróży

Obecnie biura podróży przeżywają ciężki okres. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że jeśli sytuacja z koronawirusem nieco się uspokoi w okresie letnim, biura podróży będą chciały nadrobić straty. Oczywiście zależy to w dużej mierze od zainteresowania klientów wycieczkami, jednak jeśli takowe zainteresowanie będzie, może się okazać, że ceny wcale nie będą niższe, a być może nawet okaże się, że są wyższe.

Niestety może się jednak okazać, że liczba zachorowań na koronawirusa zamiast maleć, będzie rosnąć jeszcze bardziej. Wtedy to, bardzo możliwe, że ceny wycieczek znacznie spadną, a za granicę wyjechać będziemy mogli prawie za grosze. To niewątpliwie przyniesie ogromne straty dla branży turystycznej, które będą odczuwalne jeszcze przez długi okres czasu. Na pewno znajdą się osoby, które mimo wszystko postanowią wyjechać i zdecydują się na zakup wycieczki. Jednak na pewno spora część będzie po prostu obawiać się wyjazdu.

Koronawirus a ceny wycieczek

Tak naprawdę trudno dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie: Czy koronawirus sprawi, że spadną ceny wycieczek? Wydaje się, że póki co ciężko jest do końca to przewidzieć, gdyż jest to w głównej mierze związane z tym, jak duży będzie popyt na takie wycieczki. Sytuacja z koronawirusem jest rozwojowa i to też powoduje, że ciężko jest przewidzieć niektóre kwestie. Jeśli pandemia zostanie opanowana, ludzie będą bardziej spokojni o swoje zdrowie i będą chcieli podróżować. W sytuacji natomiast, gdy liczba zachorowań będzie się utrzymywała na stałym poziomie lub będzie rosła, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziemy chcieli ryzykować i wyjeżdżać. Zapewne dopiero kolejne miesiące przyniosą konkretną odpowiedź na to pytanie.

Dodaj komentarz