Zapewne wielu z nas nie spodziewało się, że koronawirus aż tak mocno namiesza. A nawet jeśli się tego spodziewaliśmy, to mieliśmy nadzieję, że jednak będzie inaczej. Niestety tak się nie stało i każdego dnia zostajemy zasypywani nowymi informacjami o liczbie zakażonych, zmarłych i słyszymy o nowych przewidywaniach co do przebiegu pandemii. Zastanawiamy się jak rozwinie się sytuacja, jak będą wyglądać najbliższe tygodnie, miesiące, a także wakacje, których co roku tak bardzo wyczekujemy. Czy okaże się, że będziemy musieli rezygnować ze swoich planów na wakacyjne wyjazdy?

Pobyt w hotelu 

Według ostatnich ustaleń 4 maja niektóre z obostrzeń zostają zniesione. I tak ponownie zostaną otwarte hotele. Jednak nie oznacza to, że wszystko wróci do normy i wybierając się do hotelu powinniśmy się liczyć z tym, że pobyt tam będzie wyglądał nieco inaczej niż wcześniej. Jedną ze zmian jest to, że nie będzie możliwości, aby goście hotelowi spotykali się na posiłkach w restauracji hotelowej, czy stołówce. Posiłki będą bowiem dostarczane do pokojów klientów. 

Podobnie wygląda kwestia różnych miejsc rekreacyjnych, które znajdują się w danym hotelu. Póki co siłownia, basen oraz wszelkie inne tego typu obiekty nadal będą zamknięte. 

Dodatkowo hotele przestrzegać także innych środków ostrożności. Wymagane będzie, aby na terenie hotelu znajdowały się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Powinny się one znaleźć przy wejściu, przy windach, w pobliżu recepcji, czy przy toaletach. Oprócz tego w widocznych miejscach powinny pojawić się informacje ile osób maksymalnie może znajdować się w danych częściach budynku.

Wakacje za granicą?

Ile osób zdecyduje się na zagraniczny wyjazd na wakacje? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Można jednak przewidzieć, że jednak większość Polaków zdecyduje się na wakacje w kraju w obawie o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Raczej niechętnie będziemy ryzykować wyjazdem za granicę, a w szczególności do krajów, w których liczba zakażonych jest bardzo duża.

W tak specyficznej sytuacji, wakacyjny wypoczynek w Polsce wydaje się być zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem. Ważne jest aby mimo wszystko zachować ostrożność i nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 

Kolonie

A co z kolonami i obozami wakacyjnymi? Raczej ciężko liczyć na to, że będą się one odbywać jak co roku. Ministerstwo bowiem cały czas podkreśla, że nie będą to takie wakacje, jakie znamy od zawsze. Nie pozostaje nam w takim wypadku nic innego jak po prostu się z tym pogodzić i liczyć, że w przyszłym roku sytuacja zostanie opanowana i wszystko wróci do normalności.

Czy to będą normalne wakacje?

Niewątpliwie wszyscy marzymy o tym, aby usłyszeć, że sytuacja została opanowana i pandemia się zakończyła. Póki co ciężko jednak liczyć, że takie informacje usłyszymy. Nie ma również co ukrywać, że te wakacje będą się różnić od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nawet jeśli wybierzemy się nad morze i będziemy chcieli wypocząć na plaży, musimy pamiętać o zakrywaniu twarzy i ust. Cały czas bowiem mówi się o tym, że obowiązek noszenia maseczek będzie panował do momentu wynalezienia szczepionki na koronawirusa. Zatem będziemy musieli się przyzwyczaić, że nawet podczas wakacji maseczka będzie naszym stałym towarzyszem.

Dodaj komentarz