Tak, to potwierdzona, oficjalna informacja – okres wakacyjny już za pasem (i oby nie w pasie) a to oznacza moc relaksu, słońca, plaże i niezapomniane chwile. Nie ma chyba bardziej charakterystycznego stroju dla okresu letniego, jak klapeczki i strój kąpielowy. W szczególności, jeśli chodzi o leżenie plackiem na plaży. Życie nabiera rumieńców, skóra pięknej kolorystyki, co jest zasługą melatoniny, a człowiek, od sporej dawki witaminy D, czuje się po prostu szczęśliwy. Ale nagle ten obrazek znika? Przeszukujesz swoją garderobę w poszukiwaniu stroju na ten rok i okazuje się, że nie jest już tak atrakcyjny? A może tegoroczny fason uległ zmianom, a przecież modna stylizacja dodaje pewności siebie. To nie problem. Nawet lepiej – czas na zakupy.

Jaki strój kąpielowy wybrać?

Gdyby zapytać, z czym kojarzą się wakacje, każdy odpowie chyba, że z beztroską, dobrą zabawą, poczuciem wolności i luźną stylówką. I wydaje się, że kostiumy kąpielowe dają temu wyraz. W końcu dostępnych jest tak wiele fasonów, aż ciężko się zdecydować. A wszystkie propozycje są na tyle gustowne, iż podstawowym kryterium pozostają prywatne preferencje. W końcu odwieczny dylemat pomiędzy jedno a dwuczęściowym strojem zakończył się kompromisem do tego stopnia, iż pojawił się szereg nowych rozwiązań, do których zalicza się dwuczęściowy strój, w którym dół stanowią wygodne, damskie spodenki pływackie. To oczywiście bardzo sportowa stylizacja. Natomiast dla osób, które od sportu wolą rekreację i dużą ilość słońca na skórze, sprawdzą się dwuczęściowe stroje w wersji glamour.

Odwieczna i niezawodna stylówka dla panów

Ach, panowie, ileż łatwiejszy staje się ich wybór, gdy wiadomo, że padnie na kąpielówki męskie Czy oznacza to, że faceci są monotonii? Na pewno propozycje kąpielówek są na tyle różnorodne, ciekawe pod względem kroju, czy kolorystyki, iż nie ma tutaj mowy o nudnej, szarej powtarzalności. W końcu plażowanie może oznaczać ruch, a do tego potrzeba swobodnego, wygodnego stroju. Dlatego męski strój na lato jest przede wszystkim zwiewny i luźny. Spokojnie można w nim biegać, pływać, czy zażywać kąpieli słonecznych. Kąpielówki, które niejednokrotnie przypominają spodenki, doskonale łączą się także z koszulkami, również tymi bez ramiączek, dlatego w takim stroju spokojnie można zwiedzić niejedno, rozgrzane od słońca miasto.

Zadbaj o swoje stopy

W końcu obuwie jest bardzo ważne, nawet, jeśli chodzi o wyjście na plażę, czy basen. I w tym przypadku niekoniecznie chodzi o elegancki dodatek, ale względy praktyczne. Po prostu spacerując po piasku nieopacznie można nadepnąć na ostry kamień, czy kawałek szkła, który jednak zdarza się bardzo rzadko. Jakkolwiek klapki damskie stanowią rodzaj ochrony. Również na basenie zaleca się ich używanie. Z jednej strony zapewniają przyczepność do podłoża, gdy człowiek idzie po mokrej posadce, z drugiej natomiast redukują ryzyko nabawienia się chorób grzybicznych stóp.

Panowie również znajdą coś dla siebie

Nawet w tak prostym rodzaju obuwia, jak klapki, można uzyskać bardzo estetyczne połączenie smukłego kształtu z wyrazistością. Klapki męskie dla wielu panów, to nie dodatek, nawet nie kwestia względów praktycznych. To coś bardzie na zasadzie atrybutu, subtelnego elementu, który nie tyle dopełnia całą stylizację, co stanowi jej element dominujący. Nie ważne, czy wybór pada na japonki, czy sandały.

Pamiętaj, by uważać na słońce

Gdy strój jest skompletowany, warto zadbać o dodatkowe elementy, jak kapelusz, czy czapka i okulary przeciwsłoneczne. I oczywiście zaopatrzyć się w sporą ilość kremów z filtrem UV. W końcu oparzenia słonecznie do najprzyjemniejszych nie należą, a głowie należy się odpowiednie nakrycie, by ustrzec się przed udarem słonecznym. Okulary również zapewniają lepszą widoczność, ale umówmy się, czym są wakacje bez tego właśnie dodatku. W końcu to moment, w którym można założyć przyciemniane szkła, które każdemu dodają uroku, nutki tajemniczości i pewności siebie.

Dodaj komentarz