• Post category:Pozostałe

Każdy właściciel psa, czy innego zwierzaka dobrze wie, że zaplanowanie wyjazdu to jedna sprawa lecz pozostaje jeszcze druga bardzo ważna kwestia. Co zrobić ze swoim pupilem, kiedy my udamy się na urlop? 

Dobry znajomy

Zostawienie zwierzęcia u znajomych, przyjaciół, czy rodziny to chyba jedno z najczęstszych rozwiązań, z których korzystają właściciele czworonogów, kiedy udają się na wypoczynek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż jeśli są to bliskie nam osoby i często się z nimi spotykamy, to nasze zwierzęta również je znają i będą się czuć pod ich opieką po prostu bezpiecznie, a stres spowodowany zmianą otoczenia i tymczasowej zmiany opiekuna, być może nie będzie aż tak duży. Nie ma też co ukrywać, że jest to najtańsze rozwiązanie. Jeśli zatem mamy w swoim otoczeniu zaufaną osobę, która nie boi się psów i nie jest uczulona na ich sierść, warto skorzystać z takiego rozwiązania. Sytuacje może się jednak nieco komplikować jeśli nasi znajomi mają także swoje zwierzęta. Istnieje wtedy ryzyko, że zwierzaki mogą się nie polubić. 

Opiekun

Jeśli nie mamy możliwość zostawienia pupila u znajomych, możemy także pomyśleć o zapewnieniu innego opiekuna na czas naszego wyjazdu. Osoby takie podczas naszej nieobecności wyprowadzają naszego psa, karmią go, bawią się z nim. Mówiąc najogólniej starają się zapewnić mu podobny rytm dnia do tego, jakbyśmy sami opiekowali się naszym zwierzakiem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że to rozwiązanie może sprawdzić się dobrze raczej w przypadku zwierząt, które są przyzwyczajone do tego, że w ciągu dnia są w domu same. Opiekun bowiem nie spędza z nimi całego dnia, a łącznie jedynie kilka godzin. Jeśli jednak sami jesteśmy osobami pracującymi poza domem i nasz pies spędza większą część dnia samotnie, nie powinno to stanowić problemu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru takiej osoby. Możemy do tego zaangażować zarówno znajomego, czy sąsiada, ale także w grę wchodzi skorzystanie z profesjonalnych usług, osób, które zajmują się tym na co dzień i posiadają odpowiednie certyfikaty. Oczywiście w zależności od tego, na kogo się zdecydujemy, zależy też cena takiej usługi. Warto także zapytać o taką osobę znajomych. Być może ktoś korzystał już z usług takiego opiekuna i poleci nam osobę godną zaufania i taką, z której pracy będziemy zadowoleni zarówno my, jak i nasz zwierzak. 

Hotel dla zwierząt

To opcja, na którą coraz częściej decydują się właściciele psów, podczas swoich wyjazdów. Jeśli planujemy wyjazd w sezonie, powinniśmy pamiętać, aby zarezerwować miejsce w hotelu dla zwierząt dużo wcześniej, ponieważ kiedy pomyślimy o tym za późno, może okazać się, że nie ma już miejsca. Warto także wcześniej przejrzeć opinie na temat taki hoteli, by wybrać ten, który naprawdę będzie zaufany. Jeśli już wybierzemy takie miejsce z pewnością o naszego zwierzaka nie będziemy musieli się martwić. W hotelach takich zapewniona jest bowiem profesjonalna opieka. Jeśli nasi pupile lubią także towarzystwo innych zwierząt, na pewno nie będą się nudzić. My będziemy mogli spokojnie i z czystym sumieniem wypocząć na urlopie, a nasz pies spędzi miło czas w towarzystwie innych zwierzaków (o ile będzie sobie tego życzył), jak i osób, które z ogromną przyjemnością zajmą się nimi. 

Zabieramy zwierzaka na urlop

Zabranie psa ze sobą na wakacje też oczywiście jest jednym z rozwiązań, jednak nie zawsze możliwym. Bowiem nie do każdego miejsca, hotelu itp. możemy zabrać pupila ze sobą. Dlatego też jeśli chodzi nam po głowie taki pomysł wcześniej musimy się dokładnie upewnić, czy aby na pewno taka opcja jest możliwa.

Dodaj komentarz