W każdych warunkach atmosferycznych, podczas intensywnych treningów warto zadbać o komfort cieplny i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Te zapewnia bielizna termoaktywna, stworzona nie tylko dla sportowców.

  1. Bielizna termoaktywna – rodzaje
  2. Jaki krój i rozmiar powinna mieć termiczna bielizna sportowa męska?

Termiczna bielizna sportowa męska i damska to druga skóra dla sportowca. Zapobiega utracie ciepła, zapewnia izolację termiczną i odprowadza wilgoć, dzięki czemu wykonywanie ćwiczeń jest komfortowe.

Bielizna termoaktywna – rodzaje

Aby komplet bielizny termoaktywnej pełnił funkcję izolacyjną, musi być odpowiednio dobrany nie tylko do ciała, ale również do pogody. Sportowcom uprawiającym ulubioną dyscyplinę na zewnątrz przy wysokich temperaturach oraz tym ćwiczącym wewnątrz pomieszczeń, zaleca się wersję lekką bielizny termoaktywnej. Tego rodzaju odzież termiczna zrobiona jest często z mikrosiatki, która nie powoduje otarć ani podrażnień skóry, ale doskonale sprawdza się, kiedy temperatury sięgają powyżej 20°i. Średnia bielizna termiczna jest odpowiednia do ćwiczeń wiosną i jesienią, kiedy temperatury nie przekraczają 20° Celsjusza. Na zimę warto zainwestować w bieliznę termoaktywną z grubych materiałów, np. tych z dodatkiem wełny merino. Dla użytkowników, którym zależy na uniwersalności, polecana jest bielizna termoaktywna Brubeck. To bielizna na każdą pogodę, w której można czuć się komfortowo bez względu na temperaturę czy porę roku.

Jaki krój i rozmiar powinna mieć termiczna bielizna sportowa męska?

Odzież termoaktywna, niezależnie od tego, czy będzie używana przez kobiety czy mężczyzn, powinna idealnie przylegać do ciała, a nawet być lekko obcisła. Aby nie dopuścić do wychłodzenia organizmu lub zapewnić sobie idealne odprowadzanie wilgoci ze skóry, materiał bielizny musi do niej przylegać. W przeciwnym wypadku wilgoć będzie szybko transportowana na zewnątrz i pozostanie na skórze, dając nieprzyjemne uczucie wilgoci.

Damska i męska bielizna termoaktywna powinna być również wygodna. Można jej używać do uprawiania sportu niezależnie od dyscypliny pod warunkiem, że będzie ona wykonana z odpowiednich materiałów i doskonale dopasowana do warunków fizycznych noszącego ją sportowca. Dobór bielizny termicznej dla osób aktywnych warto więc oprzeć nie tylko na jakości materiałów, kroju czy rozmiarze poszczególnych elementów, ale również na własnych preferencjach i potrzebach, aby kupiony komplet spełniał wszystkie stawiane mu wymagania. Bielizna oddychająca zapewni komfort, którego nie da żadna, nawet najlepsza koszulka sportowa.

Dodaj komentarz