Szukając spokojnego, malowniczo położonego miejsca, w którym można odpocząć, wyciszyć się, nacieszyć oczy pięknem górskich krajobrazów i bliskością wciąż dziewiczej przyrody, warto zastanowić się nad wynajęciem pokoju w jednym z licznych pensjonatów w Ustroniu. Ustroń to jedno z dwóch uzdrowisk w województwie śląskim. Jest to znany ośrodek wypoczynkowy i wczasowy z trzema dużymi ośrodkami narciarskimi, z których każdy dysponuje własnym wyciągiem krzesełkowym. Dużą zaletą tej malowniczo położonej miejscowości Beskidu Śląskiego jest bliskość dwóch pasm górskich, Pasma Czantorii i Pasma Baraniej Góry, co stwarza wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza dla miłośników narciarstwa, trekkingu, rowerów czy długich spacerów.

Atrakcje dla miłośników narciarstwa

Jeśli w góry wybierasz się głównie zimą, dużą zaletą Ustronia będą zlokalizowane w miejscowości trzy duże ośrodki narciarskie. Każdy z ośrodków dysponuje co najmniej jednym wyciągiem krzesełkowym. Są to kolej linowa Czantoria, kolej liniowa Palenica i Ośrodek Poniwiec Mała Czantoria. Każdy z ośrodków zapewnia dostęp do doskonale przygotowanych tras zjazdowych różnej długości, a także do bogatej, dodatkowej infrastruktury turystycznej, której ważną częścią są nowocześnie wyposażone pensjonaty. Ustroń jest siedzibą wielu wypożyczalni i przechowalni sprzętu narciarskiego, dzięki czemu osoby wybierające się na narty lub snowboard po raz pierwszy, nie muszą od razu inwestować we własny sprzęt. Część wyposażenia można zdobyć na miejscu.

Atrakcje dla miłośników trekkingu

Obszar Beskidu Śląskiego to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników długich, pieszych wędrówek. Duża ilość szlaków turystycznych w regionie powinna zachęcić do aktywności nawet te osoby, które na co dzień nie przepadają za tego typu atrakcjami. Turyści odwiedzający Ustroń mogą wybierać pomiędzy trasami o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym podjąć się próby wejścia na okoliczne szczyty tj. Czantoria czy Równica. Na miłośników trekkingu czekają działające przez cały rok doskonale wyposażone pensjonaty. Ustroń zadbał również o stworzenie odpowiedniej infrastruktury turystycznej dla osób nieco starszych, a także dla rodzin z dziećmi. Na tego typu osoby czekają chociażby atrakcje Leśnego Parku Niespodzianek, gdzie spotkać można swobodnie biegające jelenie, muflony, sarny i dziki. Atrakcją parku są także pokazy sokolnicze oraz stworzone z myślą o najmłodszych, specjalne ścieżki edukacyjne.

Atrakcje dla rowerzystów

Obok wielu szlaków turystycznych stworzonych z myślą o miłośnikach pieszych wędrówek, powstało także wiele atrakcyjnie położonych tras rowerowych, dostępnych dla turystów przez większą część roku. Jeśli kochasz rowery, zarezerwuj nocleg w jednym z pensjonatów w Ustroniu w okresie letnim, wiosennym lub wczesno jesiennym, co stworzy Ci okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą i możliwość podziwiania piękna zmieniającego się wraz z porami roku, miejscowego krajobrazu. Na miejscu działają wypożyczalnie rowerów, także nie musisz tu przyjeżdżać z własnym sprzętem.

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Close Menu