Wybierając hotel na wypoczynkowy weekend, wakacje, czy biznesowe spotkanie, w pierwszej kolejności interesuje nas lokalizacja i liczba gwiazdek przy nazwie hotelu. Zależy nam na spokoju i komforcie, fachowej obsłudze i miłej atmosferze. Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe atrakcje, które mogą umilić nam pobyt – nawet jeśli teoretycznie jest to tylko wyjazd służbowy. Przy każdej okazji i w każdej sytuacji warto pomyśleć także o sobie.

Pokój to nie wszystko

Luksusowy hotel powinien nam zapewnić dobrze wyposażony pokój, w którym będziemy czuli się komfortowo. Powinien być odpowiednio duży, zadbany i czysty. Zależy nam także na ogólnym wyglądzie całego hotelu. Ceny w kilkugwiazdkowych hotelach, zwłaszcza w popularnych miejscowościach, są do siebie zbliżone. Nie w każdym hotelu znajdziemy jednak dodatkowe atrakcje. Tylko w niektórych możemy zrelaksować się po całym dniu na nogach w przyjemnym SPA, czy skorzystać z term. Miłośnicy pływania powinni poszukać dla siebie hotelu, w którym będzie znajdował się basen – wewnętrzny do wypoczynku zimą, a zewnętrzny do wypoczynku latem. Długie zimowe wieczory w niektórych hotelach możemy spędzić grając w bilarda, czy tenisa stołowego, albo sprawdzając swoją celność, rzucając dartsami. Dla miłośników spokojnego wypoczynku w domowej atmosferze aranżowane są sale kominkowe. Znajdzie się również coś dla dzieci, na przykład sale gier i zabaw.

Na świeżym powietrzu

Kiedy wybieramy się do hotelu latem, bardziej będzie nas interesowała rozrywka na zewnątrz. Latem klientów najbardziej przyciąga basen zewnętrzny – mówi nam przedstawicielka Hotelu Azzun na Mazurach.

Nad wodą lubią wypoczywać nawet osoby, które nie potrafią pływać. Woda nas przyciąga, stąd popularność polskich jezior i bałtyckiego wybrzeża. Aktywni goście mogą znaleźć przy hotelu na przykład boiska do siatkówki plażowej. Warto znaleźć hotel, w którym znajdziemy teren zielony, na którym swobodnie będziemy mogli rozpalić grilla i piknikować z rodziną w czasie wypoczynku. Jeżeli wybieramy się do hotelu na urlop, poza atrakcjami oferowanymi przez hotel zwróćmy uwagę na to, co znajduje się wokół. Czy znajdą się tam ciekawe trasy spacerowe, czy rowerowe? Co w pobliżu możemy zwiedzić? – Hotel to przyjemne miejsce na wypoczynek, ale wakacje nie powinny kończyć się tylko na tym.

Dodaj komentarz