Ferie to czas, kiedy warto pomyśleć o zapewnieniu dziecku odpoczynku. Siedzenie w domu nie jest niczym przyjemnym i z całą pewnością sprzyja nudzie. Gdzie zatem najlepiej wybrać się z dzieckiem na ferie? Idealnym celem podróży jest z całą pewnością Szczyrk. Powodów ku temu jest bardzo dużo – warto wspomnieć chociażby bardzo dobrą bazę noclegową czy szereg wyciągów i stoków narciarskich, które są do dyspozycji odwiedzających.

Niekwestionowaną zaletą jest także samo położenie Szczyrku – Beskidy zachwycają zawsze – niezależnie od pory roku. O czym jednak należy pamiętać, kiedy planujemy wyjazd na ferie z dzieckiem? Od czego zacząć do niego przygotowania? Sprawdźmy!

Przede wszystkim – zadbaj o komfort swój i swojej pociechy

Pierwszym krokiem, kiedy szukamy apartamentu na ferie w Szczyrku, powinno być znalezienie takiego, który pod każdym względem sprosta naszym wymaganiom. Warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na standard pokoi, ale też np. na inne udogodnienia, które są przygotowane dla gości hotelowych. Wskazać należy tutaj chociażby dostęp do basenu, strefy wellness i spa lub bliskie sąsiedztwo wyciągu narciarskiego. Im więcej możliwości na spędzenie wolnego czasu – tym lepiej. Wiadomo, że pogoda – szczególnie w górach – bywa bardzo kapryśna. Warto zatem zadbać o alternatywne zajęcia, kiedy warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały szaleństwom na stoku narciarskim. Dostęp do aquaparku czy strefy spa, z całą pewnością będzie dodatkowym atutem, jeśli chodzi o wybranie konkretnego apartamentu na wynajem na ferie.

Nie jedź w ciemno – sprawdź, w jakiej okolicy znajduje się wybrany przez ciebie apartament

Kiedy wybieramy się w góry, dobrze jest też sprawdzić, gdzie dokładnie zlokalizowany jest wybrany przez nas apartament. Zwróćmy uwagę na to, jak daleko będzie do wyciągu narciarskiego lub wypożyczalni sprzętu zimowego. Im bliżej zlokalizowane będą te obiekty – tym lepiej. To jednak nie wszystko o czym warto pomyśleć w kontekście lokalizacji wybranego przez nas apartamentu na ferie.

Kiedy oceniamy położenie wybranego hotelu, warto zadbać o to, aby był on odpowiednio skomunikowany – dostęp do komunikacji miejskiej, czy bliskie sąsiedztwo sklepów z całą pewnością będą bardzo istotne. Zadbajmy też o to, abyśmy mogli spędzić miło czas nie tylko w Szczyrku, ale też np. wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Bielska – Białej. Miasto obfituje w zabytki i muzea, a to, co stanowi jego najważniejszą cechę, to secesyjne, pięknie zachowane budowle. Każde dziecko doceni taką wycieczkę – z pewnością będzie ona miłą odskocznią np. od jazdy na nartach czy spacerowania po górach.

Jak zatem bardzo wyraźnie widać, możliwości, jeśli chodzi o spędzenie ferii w Szczyrku jest bardzo dużo. Jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy nasz wyjazd i zadbamy o wszystkie, wskazane w powyższym tekście aspekty, z całą pewnością nie będziemy narzekać – ani na standard hotelu, ani tym bardziej na bliskie sąsiedztwo różnego rodzaju atrakcji turystycznych, które z całą pewnością docenią dorośli, ale też i dzieci.

Dodaj komentarz