• Post category:Artykuły

W Polsce mamy około 12 tysięcy obiektów noclegowych, większość z nich stanowią hotele. Na drugim miejscu są ośrodki wypoczynkowe i hostele. Nieco mniej jest moteli i pensjonatów. Jednak żaden z tych typów obiektu nie ma tak ogromnego wzrostu liczebności jak… apartamenty!

Wynajem apartamentu

Wynajem apartamentów staje się coraz popularniejszy zarówno z punktu widzenia inwestorów jak i wynajmujących. To doskonała alternatywa dla hoteli która daje nam komfort jaki damy znamy z … własnego domu.
Zamiast niewielkiego pokoju hotelowego otrzymujemy w pełni wyposażone, komfortowe mieszkanie z własną kuchnią, balkonem i wszystkim tym co potrzebujemy do dłuższego zakwaterowania. Różnica w stosunku do hotelu jest też większa prywatność i niezależność.

Takie miejsca są zdecydowanie bardziej wygodne dla dłuższych pobytów. Apartamenty do wynajęcia zazwyczaj mają swoich właścicieli którzy kupując takie mieszkanie traktują je jako inwestycja i lokata kapitału. Nic w tym dziwnego, sto[pa zwrotu takiej inwestycji w przypadku dobrej lokalizacji jak np apartamenty w Krakowie, Zakopanem czy Sopocie jest wysoka i przewyższa inne inwestycje.

Obsługą takich apartamentów zajmują się najczęściej wyspecjalizowane firmy które gwarantują profesjonalne usługi niczym nie odbiegające od tych, które spotykamy w hotelach. Zatem możemy spodziewać się śniadania, całodobowej obsługi, pomocy w organizacji wypadu czy wiele dodatkowych usług znanym z typowych hoteli.

Taniej czy drożej niż w hotelu?

Ceny noclegów na całym świecie oddawane są tym samym procesom. Ceny zależą jak wszędzie od zainteresowania daną usługą. Koszty wynajęcia apartamentu zależą również od jego klasy, wielkości i oczywiście terminu. Oscylują zwykle od 140zł za dobę aż do kilku tysięcy za ekskluzywne i duże jednostki.

Przeglądając medianę cen widzimy zależność ceny wynajmu apartamentów z tymi, które oferują hotele. Zatem oferty są dla siebie konkurencyjne. Jeśli natomiast wybieramy się na wczasy większa grupą osób, wynajem apartamentu może być znacznie bardziej korzystny niż wynajem hotelu. A apartamencie może znajdować się zwykle większa liczba Gości niż a pokoju hotelowym.

Niezależnie gdzie się wybieramy i jaki typ obiektu nas interesuje warto porównywać ceny, rezerwować swój pobyt z odpowiednim wyprzedzeniem i dokładnie sprawdzać daną ofertę. Z Pomocą przychodzą tu dedykowane strony zbierające opinie o obiektach które z powodzeniem mogą uratować nasz wymarzony wyjazd.

Artykuł powstał przy wsparciu https://palace-apartments.pl

Dodaj komentarz