Piękne miasto Alicante to obowiązkowy punkt programu na Costa Blanca. Miasto może zaskoczyć i naprawdę jest co w nim robić! Od klasycznych atrakcji, po oszałamiające plaże z błękitną wodą – świetne nie tylko na dłuższy odpoczynek, lecz także intensywny weekend!

Tanie Alicante? 

Warto wyszukiwać tanie loty, ponieważ łowcy okazji mogą polecieć do Alicante za naprawdę małe pieniądze. Pamiętajmy również, że lotnisko Alicante znajduje się pod miastem, więc do kosztów warto doliczyć transfer z i do tego miejsca. To miasto może być świetne na weekendowy wypad!

Co zobaczyć w Alicante?

Jeśli więc wybierzemy się na weekend do Alicante? Podpowiadamy w naszym artykule!

La Explanada de España

Wybierz się na spacer po promenadzie, głównym i największym bulwarze Alicante. Został on zaprojektowany przez Jose Guardiolę w 1867 roku. Bruk ułożono z ponad 6 milionów małych trójkolorowych płytek ułożonych w elegancki wzór fali, który jest naprawdę niezrównany! Promenada oferuje wiele kawiarni, jak również restauracji. To świetne miejsce na spacer, odpoczynek i zdjęcia.

Plaże!

Wakacje w Alicante – nawet dwudniowe – nie są kompletne bez wizyty na plaży! W tym celu możemy wybrać się na plażę Postiguet, która znajduje się niedaleko centrum miasta. Jednak w sezonie letnim może stać się przepełniona, więc jeśli wolicie mniej zatłoczone miejsca, to wypróbujcie jedną z innych plaż, które leżą w dalszej odległości od centrum miasta i oferują więcej odosobnienia. Najbardziej znanym/kochanym miejscem wśród Hiszpanów wydaje się być San Juan. Rozciąga się na przestrzeni prawie 3 km i ma 85 metrów szerokości.

Zamek św. Barbary

Castillo de Santa Bárbara, znany przez wielu jako Zamek na Skale, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Alicante. Wysoka skała, z której pochodzi jego nazwa, górująca nie tylko nad Walencją, ale także nad sąsiednimi wyspami, takimi jak Tabarca, sprawia, że zamek ten jest doskonałym miejscem dla miłośników historii lub dla tych, którzy uwielbiają punkty widokowe.

Okolice

Villajoyosa to mała, malownicza miejscowość położona na wybrzeżu Hiszpanii. Największą atrakcją tego nadmorskiego miasteczka są kolorowe rybackie domki, które ustawione są równolegle do siebie, a w pobliżu znajduje się wiele barów i restauracji, jak również elegancka piaszczysta plaża, gdzie można cieszyć się czasem spędzonym w pełnym spokoju! Wybierzcie się do muzeum czekolady Valor, w którym pokazane są między innymi etapy produkcji czekolady, a także ma miejsce degustacja ich pysznych wyrobów.

Dodaj komentarz