• Post category:Artykuły

Pierwszy uruchomiony na świecie serwis wymiany walut przez internet Walutomat.pl w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Ta najbardziej popularna platforma wymiany walut, powstała w 2009 roku, a jego twórcą był Tomasz Dudziak, który m.in. współpracuje z serwisem aukcyjnym Allegro.

Właścicielem serwisu Walutomat.pl jest firma Currency One SA, która również jest założycielem drugiego podobnego serwisu, funkcjonującego pod nazwą Internetowykantor.pl. . Spółka Currency One SA posiada licencję Krajowego Instytutu Płatniczego, wydanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Sama firma zatrudnia ok. 100 osób, a jej główna siedziba mieści się w Poznaniu.

Co oferuje Walutomat.pl

Internetowy serwis wymiany walut oprócz typowego kantoru exchange, również oferuje usługi wymiany walut między użytkownikami, którzy mogą indywidualnie między sobą ustalać kursy kupna i sprzedaży.

Przy tym posiada trójstopniowy system zabezpieczeń, gwarantujący szybką realizację i wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji. Jako pierwszy tego typu e-kantor w Polsce uruchomił możliwość wpłat środków przez Pay by Link we współpracy z Przelewy24. Firma umożliwia przelewy internetowe do 42 krajów na świecie.

Walutomat.pl stale się rozwija i inwestuje w najnowsze technologie w zakresie bezpiecznych, szybkich i sprawnych bezgotówkowych przepływów finansowych. Obecnie udostępnił wpłaty kartami płatniczymi oraz QR kodami. Ponadto serwis usługowy firmy dostępny jest w aplikacji na Androida i IOS. A użytkownicy codziennie mogą korzystać z komentarzy walutowych przedstawianych przez ekspertów z dziedziny fianansów, które pozwalają na zapoznanie się z rynkiem finansowym wymiany walut oraz raportami gospodarczymi w pigułce.

Dzięki zastosowanym technologiom i usługom dla swoich klientów firma jest leaderem w wyznaczaniu trendów dla branży Fin-tech.

Walutomat.pl dla firm

Przedsiębiorcy, właściciele firm cenią swój czas i dlatego nie interesuje ich czasochłonne wykonywanie rozliczeń i przelewów, a także poszukiwania istotnych dla nich informacji finansowo-gospodarczych w internecie. Z tego też względu Walutomat.pl, jako pionier w dziedzinie nowatorskich rozwiązań, po raz pierwszy uruchomił publicznie udostępnienie swojego know-how do automatycznej integracji z innymi systemami. Tym samym oferuje otwarte API dla firm, zainteresowanych wymianą walut, czy automatyzacją rozliczeń w oparciu o przelewy krajowe, jak i zagraniczne.

Usługa publicznego API umożliwia zintegrować indywidualny system firmy z systemem Walutomat.pl, co usprawnia proces wymiany i wysyłki walut. Pozwala również na automatyczną obsługę nawet 20 walut po kursie rzeczywistym. Przy tym darmowe przelewy do większości banków w Polsce, a także przelewy międzynarodowe SWIFT i SEPA.

W firmie prowadzącej aktywną współpracę z kontrahentami w kraju i zagranicą, gdzie efektywne i łatwe dokonywanie wielu transakcji jest jedną z nadrzędnych kwestii w prowadzeniu działalności gospodarczej, takie rozwiązanie usprawnia wymianę i przepływy finansowe w kooperacji z innymi przedsiębiorstwami.

Nasze wyniki mówią same za siebie

Obecnie Walutomat.pl korzysta 330 tys. klientów. Co miesiąc realizowane jest ponad 115 tys. transakcji. Od początku istnienia serwisu użytkownicy wymienili za jego pośrednictwem ponad 60 mld złotych!

W 2018 roku Walutomat.pl znalazł się na podium rankingu Forbes i Złoty Bankier, jako jeden z najlepszych serwisów, jeżeli chodzi o szybkość i bezpieczeństwo zawierania transakcji finansowych online.

W marcu 2019 roku został uznany Kantorem Internetowym Roku według ekspertów prestiżowej konferencji Invest Cuffs 2019. W tym roku również otrzymał prestiżową nagrodę Portfel Wprost.
Firma wspiera rozwój wiedzy na temat branży finansowej i wymiany walut wśród studentów, organizując już od 2 lat ogólnopolskie Konkursy na Pracę Dyplomową z dziedziny finansów.

Specjalna oferta dla czytelników NOCUJE.NET:

Wymień walutę, odbierz bon do empik.com na 30 zł i zawalcz o Samsung Galaxy S10!

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.