Europa jest obszernym kontynentem, jednocześnie bardzo urokliwym, pełnym ciekawych i inspirujących miejsc. Niestety nie wszystkie możemy odwiedzić. Gdzie zatem warto się wybrać i co trzeba zobaczyć w Europie?

Najciekawsze miejsca w Europie

 1. Park Narodowy Jezior Plitwickich to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, często nazywane rajem. Park to chorwacka atrakcja wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w której znajduje się 16 zbiorników wodnych i prawie 90 wodospadów.
 2. Reine w Norwegii to miasto, które warto odwiedzić chcąc zobaczyć całe piękni zorzy polarnej.Załącznik:
  top10-miejsc-w-europie-islandia.jpg
 3. Islandia i Fiordy Zachodnie, to wyjątkowe i mało uczęszczane miejsca, zachwycające swoim pięknem i spokojem.
 4. Muralla Roja w Hiszpanii to budowla powstała w 1973 roku, która do dziś dnia uznawana jest za najbardziej kolorowy obiekt na świecie.Załącznik:
  top10-miejsc-w-europie-azory.jpg
 5. Azory, portugalski półwysep określany jest często jako ”Himalaje Europy”. Rozległe doliny, strome klify, ogromna ilość niebieskich hortensji i wodospadów, a także jedyne w Europie pola herbaciane, to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić to miejsce.
 6. Między Szkocją, Norwegią i Islandią znajdują się położone na 18 wyspach Wyspy Owcze. Malownicze krajobrazy i klify niezmiennie zachwycają turystów jak i fakt, że wyspy zamieszkuje więcej owiec niż ludzi.
 7. W Hiszpanii w Parku Narodowym Las Salinas de Torrevieja znajduje się różowe jezioro. Zbiornik swój kolor zawdzięcza ogromnej liczbie pojawiających się w sezonie lęgowym flamingów.
 8. Surowe krajobrazy, renifery czy zorza polarna – tego wszystkiego można doświadczyć, odwiedzając Laponię, bajkową krainę w Finlandii.
 9. Wenecja, miasto na wodzie z licznymi zabytkami, kojarzone przede wszystkim z romantyzmem i zakochanymi parami. To urokliwe miejsce z wyjątkowym klimatem, które warto odwiedzić.Załącznik:
  top10-miejsc-w-europie-toskania.jpg
 10. Najlepsze wino i włoskie jedzenie? To wszystko można znaleźć w zachwycającej swoim krajobrazem włoskiej Toskanii.

Jeśli chcesz poznać inne ciekawe miejsca w Europie i na świecie to szukaj na topmiejsca.com.pl

Dodaj komentarz