Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leksykon Hotelarza - kup teraz na nocuje.net!
02-09-2013, 08:07 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2013 08:08 AM przez Moderator_forum.)
Post: #1
Leksykon Hotelarza - kup teraz na nocuje.net!
Leksykon podatkowy hotelarza jest efektem współpracy doradcy podatkowego oraz organizatora eventów współpracującego z hotelami. Dzięki temu książka porusza praktyczne problemy, które nurtują hotelarzy każdego dnia.
Książka skierowana jest głównie do działów księgowych, biur rachunkowych zajmujących się rozliczaniem hoteli oraz osób prowadzących hotele i inne miejsca wypoczynku.

Usługi hotelowe to obecnie nie tylko noclegi, ale także cała gama dodatkowych świadczeń. Na terenie hotelu coraz częściej znajdują się: restauracja, basen, sauna, masażysta, a wszystko to do dyspozycji hotelowych gości. Hotelarze zastanawiają się więc, czy wszystkie te usługi powinny być zaliczane do usług obiektu. Jest to ważne pytanie, ponieważ od odpowiedzi na nie zależy, czy stawka 8 proc. będzie zastosowana do ogółu świadczeń składających się na kompleksową usługę obiektu, czy też każdą z oferowanych usług należałoby wykazać osobno na fakturze (z odpowiednią dla każdej stawką podatku).

Autorzy udzielają odpowiedzi na najczęściej pojawiające się problemy związane z opodatkowaniem usług świadczonych przez hotele oraz inne miejsca wypoczynku. Książka jest praktycznym źródłem informacji, gdyż stworzona została przez eksperta w dziedzinie prawa podatkowego oraz doświadczonego specjalistę działającego aktywnie w branży hotelowej.

Celem niniejszej publikacji jest wyeliminowanie problemów oraz wątpliwości związanych z rozliczaniem transakcji hotelowych. Atutem książki jest zamieszczenie zestawu pytań z gotowymi odpowiedziami dotyczącymi kontrowersyjnych kwestii.

Opracowanie w przystępny, praktyczny, a zarazem szczegółowy sposób omawia problematykę następujących zagadnień:

• rozliczania pakietów i sposobu ich opodatkowania na gruncie ustawy o VAT;

• opodatkowania najmu prywatnego;

• obowiązku podatkowego na gruncie PIT, CIT, VAT;

• kontrowersyjnych kosztów;

• wyboru optymalnej formy opodatkowania.

Notka o autorach

Joanna Pozorska - Conference & Event Manager, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Gdańskim. Praktykę zawodową zdobyła podczas długoletniej pracy w prestiżowych hotelach. Obecnie prowadzi firmę specjalizującą się w organizacji eventów oraz konferencji (http://www.kongreso.pl).

Rafał Styczyński - doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek prawo. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie podatków w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Praktykę zawodową zdobył w urzędzie skarbowym, izbie skarbowej, urzędzie kontroli skarbowej. Obecnie prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego w Kołobrzegu oraz stronę internetową zajmującą się m.in. udzielaniem porad za pośrednictwem Internetu (http://www.stytax.pl). Jest autorem książek, które zyskały status bestellerów oraz licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Cena książki wraz z wysyłką to 119zł

Zamówienia:

Telefon: 502876388
info @ nocuje.net


Załączone pliki Miniatury
   

Masz problem? - jestem Tu aby Ci pomóc!
Cytat


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości