Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlakiem Orlich Gniazd w Dolinie Białej Przemszy
09-13-2012, 12:51 PM
Post: #1
Szlakiem Orlich Gniazd w Dolinie Białej Przemszy
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego orły budują swoje gniazda na skałach? Odpowiedź jest prosta. Dzięki takiej lokalizacji są one trudno dostępne dla zwierząt i człowieka. Podobne założenie przyświecało budowniczym warowni zwanych orlimi gniazdami, wybudowanych przed wiekami na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

[Obrazek: foto3.jpg]


Wijący się wzdłuż średniowiecznych zamczysk Szlak Orlich Gniazd swą nazwę zawdzięcza specyficznemu położeniu tych twierdz – na wzgórzach. Taka lokalizacja niegdyś chroniła przed nieprzyjacielem, dziś powoduje, że niektóre z nich widać już z daleka i łatwiej do nich trafić.

W okolicach doliny Białej Przemszy, gdzie znajduje się południowa część słynnego Szlaku Orlich Gniazd można zobaczyć kilka ciekawych warowni: zrekonstruowany zamek w Rabsztynie, malownicze ruiny w Bydlinie i Smoleniu, odbudowany zamek w Korzkwi, a także zamek w Pieskowej Skale. Dodatkową atrakcją twierdz są malownicze okolice z wapiennymi ostańcami oraz zielonymi wąwozami.

[Obrazek: foto4.jpg]

Jeśli zainteresowała Was historyczna wyprawa doliną Białej Przemszy, zapraszamy do odwiedzenia tego regionu. Więcej informacji na temat dostępnych atrakcji znaleźć można na portalu regio4trip.eu.

Konkurs dla wszystkich podróżników i amatorów wycieczek!

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia oficjalnego fanpage Regio4trip.eu w serwisie facebook.com.
Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są cenne nagrody: Aparat Nikon oraz iPod'y Shuffle!

[Obrazek: konkurs.jpg]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[Obrazek: 1a.jpg]
Cytat


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości