Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turystyka historyczna z rekonstrukcją historyczną
05-08-2012, 04:26 PM
Turystyka historyczna z rekonstrukcją historyczną
Skoro już trafiłam na takie fajne forum, to skorzystam z okazji, żeby dowiedzieć się, co sądzicie na temat wielkiego marzenia, które ostatnio wraz z mężem postanowiliśmy nareszcie zrealizować. Ciekawi mnie, co sami turyści/wczasowicze sądzą o pomysłach takich jak nasz Smile

Gdyby tak połączyć agroturystykę z turystyką historyczną i rekonstrukcją historyczną? Konkretniej: w nadmorskiej, przyjemnej i cichej wsi, ale położonej tuż przy samej Gdyni, na pozostałościach grodziska z VI wieku wybudować jego rekonstrukcję, a przy niej także budynek stylizowany na historyczny z dobrym zapleczem sanitarnym i miejscami noclegowymi? Na terenie takiego grodziska funkcjonowałaby grupa ludzi rekonstruująca życie codzienne dawnych mieszkańców tych terenów, a przy tym organizowała różnego rodzaju atrakcje: imprezy okolicznościowe w klimacie historycznym (wczesne średniowiecze), pokazy walk średniowiecznych wojów, pokazy i warsztaty średniowiecznego rzemiosła, ogniska z udziałem muzyków folkowych z historycznymi instrumentami i skaldami snującymi opowieści, żywe lekcje historii dla dzieci i młodzieży, imprezy dla grup zorganizowanych oraz klientów indywidualnych (organizacja według życzeń klientów).
Marzą nam się także obsiane pola uprawne wokół posesji oraz karczma serwująca własnej roboty piwo i miód pitny, a także kuchnię starosłowiańska wg. prawdziwych dawnych receptur.
Czy coś takiego wydaje Wam się interesujące? Czy chętnie skorzystalibyście z możliwości tego rodzaju wypoczynku albo eventu/prywatnej imprezy?
Cytat
05-08-2012, 07:05 PM
RE: Turystyka historyczna z rekonstrukcją historyczną
Witaj i dzieki za tak obszerne wpisy i ciekawe pomysły Big Grin Jeśli o mnie chodzi, to turystyka historyczna odpada - mam traumę historyczną dzięki mojemu nauczycielowi z liceum...Tongue Ale jestem przekonana, że pomysł chwyci i jest niezwykle oryginalny Idea
Cytat

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości