Wrocław - co warto zobaczyć, zwiedzić i poznać?

Zdaniem wielu osób Wrocław to jedno z najbardziej atrakcyjnych i najpiękniejszych polskich miast. Stolicę Dolnego Śląska warto odwiedzić choć raz w życiu, jednak nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nawet kilkudniowa wizyta nie wystarczy, aby zobaczyć wszystko to, co ujrzeć po prostu trzeba. Na szczęście, można wyodrębnić kilka najbardziej charakterystycznych miejsc, dzięki czemu wyjazd do Wrocławia stanie się zdecydowanie przyjemniejszy i łatwiejszy do zorganizowania.

Bez dwóch zdań, Wrocław imponuje architekturą, historią oraz niebywałymi wręcz walorami estetycznymi. Rzecz jasna, najlepszym rozwiązaniem wydaje się eksplorowanie go po swojemu, lecz nie wszyscy turyści mogą sobie na to pozwolić. Właśnie dlatego może się okazać, że staranne wyselekcjonowanie najważniejszych lokalizacji będzie strzałem w dziesiątkę i szansą na poznanie choć części Wrocławia.

Najważniejsze miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić

Do najistotniejszych wizytówek stolicy Dolnego Śląska bez wątpienia należy Ostrów Tumski, który zaleca się zwiedzać przede wszystkim wieczorem. Pięknie oświetlone uliczki, urzekający widok na Odrę oraz możliwość zobaczenia monumentalnej Archikatedry św. Jana Chrzciciela powinny zachwycić nawet najbardziej wymagających miłośników podróży. Ponadto, wrocławski Ostrów Tumski znajduje się bardzo blisko Rynku, przez co nie trzeba szukać odpowiednich środków transportu, aby znaleźć się w kolejnej niezwykłej przestrzeni.

Zdecydowanie najbardziej charakterystycznym symbolem wrocławskiego Rynku jest Stary Ratusz, czyli miejsce o ogromnej wartości historycznej, bowiem gościli w nim najwięksi przedstawiciele świata kultury, polityki czy Kościoła. Nieopodal można odnaleźć Katedrę św. Marii Magdaleny, jedną z najstarszych świątyń w tym niezwykłym mieście. Warto odwiedzić także Piwnicę Świdnicką, należącą do najdłużej istniejących lokali gastronomicznych Starego Kontynentu.

W nieco innej lokalizacji znajduje się Pergola, której bezapelacyjnie największą atrakcją jest ogromna oraz niezwykle efektowna fontanna multimedialna. Wystarczy zorientować się w harmonogramie pokazów i obejrzeć pasjonującą grę światła oraz dźwięków. Całkiem niedaleko można udać się do pięknego Ogrodu Japońskiego, wyróżniającego się różnorodnością wyjątkowej roślinności. Znajduje się ona tuż obok dawnej Hali Ludowej, zwanej obecnie Halą Stulecia, pełniącej od lat funkcję miejsca najistotniejszych wydarzeń kulturalnych o randze międzynarodowej.

Wrocław to miasto wręcz obfitujące w niezwykłe miejsca

Rewelacyjnym sposobem na spędzenie czasu i zwiedzenie sporej części Wrocławia może okazać się spacer śladami krasnali. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się bowiem niemalże trzysta porozrzucanych na przestrzeni miasta niewielkich figurek przedstawiających te urocze skrzaty.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Wrocławiu znajduje się całe mnóstwo wyjątkowych atrakcji i aby wymienić je wszystkie, trzeba by poświęcić kilka tomów. Rzecz jasna, wspomniane symbole stolicy Dolnego Śląska to tylko swoisty wierzchołek góry lodowej, jednak wydaje się, że należy je odwiedzić w pierwszej kolejności.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja NaMieście.pl .


Aktualnie brak komentarzy dotyczących tego artykułu.


  Dodaj swój komentarz

Podpis:
Treść komentarza:
token
Przepisz kod z obrazka:

REKLAMY ADSENSE

300x50
Noclegi w Sopocie, Zakwaterowanie w Sopocie, Kwatery w Sopocie, Pokoje w Sopocie, Apartamenty w Sopocie
Twoja strona www