Domki drewniane – udany wypoczynek i korzystny interes

Posiadanie własnej działki w atrakcyjnej turystycznie okolicy bez wątpienia niesie ze sobą same korzyści. Można wypoczywać oraz korzystać ze wszystkich dobrodziejstw natury i okolicznych atrakcji cały czas będąc u siebie. Można jednak pójść o krok dalej i z atrakcyjnej działki zrobić intratny biznes inwestując w kilka drewnianych domków.

Atrakcyjny teren

Można powiedzieć, że atrakcyjnie położona działka to już połowa sukcesu. Sprawa jest dość prosta kiedy mamy działkę nad morzem, mazurskim jeziorem lub w górach. Panuje tam bardzo duży ruch turystyczny i klientów nie brakuje, ale trzeba się również liczyć z naprawdę ogromną konkurencją w zakresie wynajmowania domków letniskowych. Jeśli jesteśmy właścicielami terenu położonego poza regionami będącymi oczywistym celem turystów, natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie dóbr naturalnych takich jak park narodowy, krajobrazowy lub duży zbiornik wodny to przy odpowiedniej reklamie i zapewnieniu urlopowiczom optymalnych warunków do wypoczynku również można liczyć na duży ruch. Dobrze jest też rozeznać się w lokalnym rynku i poszukać atrakcji dla swoich przyszłych klientów. Jeśli w pobliżu znajduje się na przykład stadnina koni, czarter łódek, czy nawet gospodarstwo sprzedające własne, ekologiczne przetwory można nawiązać współpracę z ich właścicielami i wzajemnie polecać swoje usługi.


Wybór domków

Z racji tego, ze duża część Polaków mieszka w blokach z wielkiej płyty, nasi rodacy bardzo często decydują się na urlop w drewnianych domkach. Cenią sobie bliskość przyrody, możliwość spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu i swobodę jaką daje wynajęcie własnej chatki. Domki drewniane są łatwe w montażu i stosunkowo tanie. Wybrany domek można wybrać na stronie producenta i zamówić przez internet. Jeśli żaden z gotowych projektów nie przypadnie nam do gustu  sprzedawca chętnie wykona domek według naszego projektu. Po przeanalizowaniu tego, co oferuje okolica trzeba zastanowić się do kogo kierujemy naszą propozycję. Jeśli mocną stroną naszej lokalizacji jest to mnogość atrakcji w pobliskim kurorcie i możliwości aktywnego wypoczynku (np. parki linowe, miejsca do wspinaczki, miejsce do uprawiania wind- lub kitesurfingu) to ofertę skierować można głównie do młodych, aktywnych ludzi. Zazwyczaj szukają oni wrażeń, a domek traktują tylko jako zaplecze noclegowe i nie oczekują bardzo wysokiego standardu. Warto wtedy rozważyć kupno większej ilości mniejszych, mniej doposażonych domków. Natomiast jeśli głównym walorem naszej lokalizacji jest unikalna przyroda, cisza i spokój możemy swoją ofertę skierować do rodzin z dziećmi i ludzi starszych. W takim przypadku przyciągnąć ich mogą przestronne, bogato wyposażone domki drewniane, w których będą mieli możliwość zrelaksowania się, odpoczęcia od miejskiego zgiełku i po prostu pooddychania świeżym powietrzem.


Atrakcje dodatkowe

Na działce, oprócz samych domków powinno znaleźć się miejsce do grillowania, czy rozpalenia ogniska, wygodna altana i plac zabaw dla dzieci. Jeśli wynajmujemy domki w pobliżu jakiegoś zbiornika wodnego powinniśmy również zapewnić klientom możliwość wypożyczenia sprzętu plażowego, a najlepiej standardowo wyposażyć w niego domki. Zakup domków drewnianych i umeblowanie ich wiąże się z jednorazowym wydaniem sporej kwoty, jeśli jednak będziemy mieli dobre zaplecze i biznesplan, w perspektywie czasu możemy liczyć na spore zyski. Kiedy nasze domki zaczną cieszyć się zainteresowaniem nie wolno jednak osiadać na laurach, tylko sukcesywnie rozwijać i poszerzać ofertę. Dobrym pomysłem może okazać się zakup kilku rowerów, na których nasi goście mogliby przemierzać okolicę, czy ustawienie na terenie działki drewnianej sauny, w której będzie możliwość zrelaksowania się po dniu pełnym wrażeń. Wraz ze wzrostem dochodów można też sukcesywnie polepszać standard domków – doposażać je, poszerzać o komfortowe tarasy i przybudówki. Klientów przyciągnie też bardzo zadbany, piękny teren pełen drzew, krzewów i kolorowych kwiatów. Przy umiejętnym prowadzeniu interesu, źródło dodatkowego dochodu wakacyjnego możemy zmienić w intratny biznes, a jeśli się w to bardzo zaangażujemy – stać się potentatem w branży turystycznej.


Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą Stimeo – Domki z drewna – produkcja i dystrybucja małej architektury działkowej i ogrodowej.

Aktualnie brak komentarzy dotyczących tego artykułu.


  Dodaj swój komentarz

Podpis:
Treść komentarza:
token
Przepisz kod z obrazka:

REKLAMY ADSENSE

300x50
Noclegi w Sopocie, Zakwaterowanie w Sopocie, Kwatery w Sopocie, Pokoje w Sopocie, Apartamenty w Sopocie
Twoja strona www