Bezpieczna walizka – jak zadbać o bagaż na lot samolotem

Zwykle bardzo lubimy swoje walizki. Nie tylko ze względu na ich zawartość, ale i dlatego, że sama w sobie walizka bywa dość cennym nabytkiem. Nie jest tajemnicą, że podczas lotów zdarza się, że walizki są niszczone, pękają, rwą się, gubią, albo coś z nich znika. Podpowiadamy, co można zrobić dla swojej walizki, aby zminimalizować ryzyko i zwiększyć jej bezpieczeństwo.


Porządny zakup

Bagażem rejestrowanym może być torba, plecak, walizka – co lubisz. W przypadku nieregularnych kształtów i miękkiej struktury, jest jednak dużo większa szansa na zniszczenia i uszkodzenia, niż w przypadku solidnej walizy. Jeśli latasz często, potraktuj wydatek, jako inwestycję w bezpieczeństwo podróży. Sprawdzają się walizki z poliwęglanu lub innych, twardych i odpornych na uszkodzenia tworzyw, które oprą się upadkom i przygniataniu. Dodatkowym atutem będzie personalizowany look. Jeśli chcesz szybko znaleźć swoją walizkę na taśmie, wybierz model kolorowy lub drukowany.

Zamykamy

W zasadzie, jakby się ktoś uparł, tak czy siak, do walizki się dostanie. Ale ponieważ to okazja czyni złodzieja, zabezpiecz walizkę przed otwieraniem przez osoby trzecie. Najlepiej sprawdzają się zamki szyfrowe. Ale egzamin zdają także kłódki – a jeśli walizka nie jest w taką wyposażona, możesz ją dokupić osobno.

Prosto do celu, bo czysto

Na zdjęciach fajnie wyglądają poobklejane z każdej strony walizki. Międzynarodowe oznaczenia i tajemnicze kody, dodają bagażowi urody i uroku. To fajna pamiątka. Ale niestety bardzo szkodliwa. Im więcej jest kodów i naklejek, tym większa szansa na to, że system skanujący wyśle naszą walizkę zupełnie gdzie indziej, niż planowaliśmy. Odklejaj więc wszystkie naklejki po każdym locie.

Etykieta

Walizki mają miejsce na oznaczenie danych personalnych właściciela. To zwykle karteczka schowana w specjalnej kieszonce, albo dopinany do rączki identyfikator. Jeśli walizka podczas kupna takiego nie posiadała, możesz go z łatwością dokupić. To bardzo przydatna rzecz. Oczywiście żeby spełniała swoją funkcję, musi być wypełniona – imię, nazwisko, adres i telefon.

To co drogie, miej przy sobie

Jeśli chcesz zwiększyć swoją pewność, że nic cennego się nie zgubi, to co wartościowe, spakuj do bagażu podręcznego. Nie chowaj w walizce rejestrowanej pieniędzy, istotnych dokumentów, biżuterii, urządzeń elektronicznych, lekarstw, które są dla ciebie ważne, no i niezabezpieczonych przedmiotów kruchych. Powodów jest kilka – to, co kruche może się zniszczyć, brak lekarstw w przypadku zagubienia walizki będzie dodatkowym stresem, no a kosztowności – stratą.

Przezornego…

Jeśli w bagażu rejestrowanym przewozisz jakieś skarby – na przykład pamiątkową wazę po ukochanej babci – bardzo starannie je zapakuj i zabezpiecz. Z walizkami naprawdę nikt nie obchodzi się czule. Puste przestrzenie naczyń wypełnij skarpetkami, a z zewnątrz obłóż ręcznikami lub ubraniami.

Materiał powstał przy współpracy z portalem www.eprzeloty.pl

Aktualnie brak komentarzy dotyczących tego artykułu.


  Dodaj swój komentarz

Podpis:
Treść komentarza:
token
Przepisz kod z obrazka:

REKLAMY ADSENSE

300x50
Noclegi w Sopocie, Zakwaterowanie w Sopocie, Kwatery w Sopocie, Pokoje w Sopocie, Apartamenty w Sopocie
Twoja strona www